Szef rady nadzorczej KGHM zrezygnował

  Szef rady nadzorczej KGHM zrezygnował

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Marek Trawiński złożył we wtorek rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pismo w tej sprawie przysłał faksem.
  Prawdopodobnie powodem takiej decyzji była chęć uniknięcia konfliktu interesów, bowiem od lipca 2008 roku Marek Trawiński jest wiceprezesem ds. handlu i dystrybucji w zarządzie Polskiej Grupy Energetycznej. A KGHM nie ukrywa, że jest zainteresowany wejściem do branży energetycznej.
  - Jestem zaskoczony tą sytuacją - mówi Leszek Hajdacki, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, zasiadający, z wyboru załogi, w radzie nadzorczej KGHM, który od nas dowiedział się o decyzji Trawińskiego. - Nie odpowiada mi styl przeprowadzenia takiej zmiany.
  Jak dodaje, ostatnie posiedzenie odbyło się dwa tygodnie temu i wtedy przewodniczący mógł złożyć rezygnację. Następne zaplanowane jest na połowę marca.

  Marek Trawiński zasiadał w radzie nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. od lutego 2008 roku. Został wybrany w konkursie. Jest też członkiem rady nadzorczej Polkomtelu, gdzie KGHM ma swoje udziały. Hajdacki: Jestem zaskoczony tą sytuacją Wcześniej Marek Trawiński był, między innymi, prezesem zarządu wrocławskiej spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, lubińskiej Energetyki KGHM oraz kierownikiem oddziału dużej grupy robót we wrocławskim Elektromontażu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama