Koszykówka: Kres świetnej passy wałbrzyszan

G. Bereziuk, P. Gołębiowski
Koszykarzom Victorii Górnika Wałbrzych nie udało się podtrzymać serii zwycięstw. Po pięciu wygranych z rzędu, tym razem ulegli na wyjeździe 64:86 MKS-owi Zniczowi Basketowi Pruszków. W drużynie gospodarzy początkowo świetnie spisywał się Janavor Weatherspoon, który po 20 minutach miał już na koncie 20 pkt (w meczu 25).

To głównie dzięki niemu Znicz Basket po dwóch kwartach prowadził 42:37. Później Amerykanin trafiał już mniej, ale dobrze spisywali się jego koledzy z zespołu. Wałbrzyszanie długo jednak dotrzymywali gospodarzom kroku, bardzo dobrze grał Sławomir Buczyniak, który zdobył w Pruszkowie 18 punktów (4x3) i momentami przewaga Znicza wynosiła 3-4 punkty.

Niestety, słabszy dzień miał Marcin Sterenga, kapitan i najlepszy strzelec Victorii Górnika. Zanotował tylko 4 oczka.

Drugie w tym roku zwycięstwo odniosły Sudety Jelenia Góra. Do sukcesu poprowadził Krzysztof Samiec. Zawodnik nie tylko popisał się zdobyciem 32 pkt, ale trafiał z nieprawdo-podobnych pozycji, gdy naciskany przez rywali nie widział kosza.

Przebieg meczu Sudetów z MOSiR-em przypominał scenariusz dobrego kryminału. W 5 min z dystansu, mimo faulu, trafił Samiec, po chwili dorzucił punkt z linii rzutów wolnych i gospodarze prowadzili 13:8. Pierwszą kwartę wygrali jednak krośnianie 18:15. Kilkupunktowe prowadzenie przyjezdnych utrzymywało się do 14 min, kiedy wygrywali 27:21. W 18 min, po trójce Alana Urbaniaka, był remis po 29, ale po dwóch celnych trójkach Piotra Pluty w 21 min goście wygrywali już 46:34.
Przebudzenie Sudetów? W 27 minucie. Od stanu 54:43 poprawili obronę i zaczęli odrabiać straty. Po punktach Samca, Tomasza Bodzińskiego i Sebastiana Szymańskiego miejscowi zniwelowali straty. Koncert Sudetów trwał do 38 min (74:67).

W końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze, którzy wygrali 75:73.