Za kiepskie autobusy winią kocie łby

  Za kiepskie autobusy winią kocie łby

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Tylko 300 złotych kary zapłaci miastu właściciel autobusu linii 908, zawróconego w miniony piątek z trasy przez Inspekcję Transportu Drogowego.
  Materiały podobne
  Przypomnijmy - pojazd był w fatalnym stanie technicznym, miał m.in. za słabe hamulce. Symboliczne 300 złotych to kara wymierzona przez magistrat za to, że odholowany autobus wypadł z kursu i nie mógł zawieźć pasażerów z przystanku Wrocław Nadodrze do Szymanowa. Innych konsekwencji wobec właściciela autobusów kursujących na linii 908, firmy PWHD ze Świdnicy, urzędnicy nie przewidują.

  Tymczasem pasażerowie nie zostawiają na tym przewoźniku suchej nitki.
  - Autobusy często się psują i nie przyjeżdżają na przystanki. Wtedy trzeba czekać na kolejne - opowiada wrocławianka Marzena Dominiczak.
  Właściciel firmy PWHD Henryk Dyrda tłumaczy, że pojazdów na nowe nie wymieni. Powód?
  - Wandale nieustannie dewastują autobusy, wybijając szyby - argumentuje.
  Przekonuje też, że stan techniczny pojazdów jest zły, bo droga z Wrocławia do Szymanowa znajduje się w fatalnym stanie.

  Arkadiusz Worońko, kierownik działu transportu publicznego we wrocławskim magistracie, zapewnia, że linia 908 jest bardzo często kontrolowana, nawet kilkanaście razy miesięcznie.
  - Jednak kiedy pojazd jest dopuszczony do ruchu, to my nie możemy nic zrobić - rozkłada ręce. - Do tego rezygnacja z tej firmy zmusiłaby nas do rozpisania nowego przetargu. Ale pan Dyrda obiecał naprawić pojazdy - kończy urzędnik.
  Współpraca: KK

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama