Ciężko zdobyć dotację na otwarcie działalności

  Ciężko zdobyć dotację na otwarcie działalności

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Trudno dostać pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności. Jedne urzędy mają pieniądze na ten cel, inne nie
  Dziś w legnickim urzędzie pracy komisja rozpatrzy wnioski o dotacje na otwarcie działalności gospodarczej. Kiedy ludzie dostaną pieniądze? - Jak tylko dostarczą komplet dokumentów - mówi Teresa Pasternak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy.

  - Od stycznia jestem odsyłany w polkowickim urzędzie pracy - denerwuje się Marcin Syk, który chce otworzyć warsztat samochodowy. - Co tydzień odsyłają mnie z kwitkiem i każą przyjść za tydzień, bo nie mają pieniędzy. A nie mogę tyle czekać.

  Mieszkaniec Chocianowa zainwestował oszczędności, wynajął pomieszczenie, wybudował kanał, kupił lawetę, chce zatrudnić dwóch ludzi. - Nie mogę rozpocząć działalności, bo urzędnikom się nie spieszy. A muszę płacić czynsz 1200 zł za miesiąc, podczas gdy dostaję 400 zł zasiłku dla bezrobotnych - mówi Marcin Syk.

  Iwona Bochnia, kierownik działu administracyjno-organizacyjnego PUP w Polkowicach, wyjaśnia, że urząd czeka na pieniądze z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

  - Powinny być na początku marca - zapewnia. - Polecam zaglądać na naszą stronę internetową. Gdy tylko będą pieniądze, poinformujemy.

  Marcin Syk traci cierpliwość. Liczy straty i żałuje, że mieszka w powiecie polkowickim. - Moi znajomi z Lubina, którzy też się starali o takie dotacje, dostali je bardzo szybko - dodaje.

  W Lubinie urzędnicy też czekają na pieniądze, ale przyjmują wnioski. - Jest jedna ustawa, ale gospodarowanie środkami zależy od poszczególnych dyrektorów - mówi Violetta Jagielska, wicedyrektor PUP w Lubinie. - Realizujemy wnioski ubiegłoroczne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama