Ważne
  Legnica: Parkujący blokują osiedlowe drogi

  Legnica: Parkujący blokują osiedlowe drogi

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ludzie giną przez zastawione autami krzyżówki Legniczanie proszą policję o surowsze kary
  Skrzyżowanie ul. Złotoryjskiej z Sejmową w Legnicy, gdzie w poniedziałek pod kołami pegueota zginęła 73-letnia kobieta, stale zastawiają zaparkowane przy chodniku samochody. Wyjeżdżający z podporządkowanej kierowcy nie widzą, czy z lewej nic nie nadjeżdża.

  Według Andrzeja Sobierajskiego, legniczanina, który zwrócił nam na to uwagę, do poniedziałkowej tragedii mógł się przyczynić ktoś, kto niefrasobliwie zaparkował wóz, zasłaniając widok innym użytkownikom drogi.


  Na Tarninowie zastawione samochodami skrzyżowania to norma. Niebezpieczna jest zwłaszcza ulica Grunwaldzka, gdzie rok temu policyjny radiowóz ścigający inne auto staranował opla, który nagle zza stojących na poboczu aut wyjechał z ul. Wojska Polskiego. Zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne.

  Po tym zdarzeniu wprowadzono reorganizację. Ale kierowcy i tak ignorują znaki i zasady. Wzdłuż salonu meblowego, od skrzyżowania do skrzyżowania, stoi auto przy aucie, skutecznie zasłaniając widok innym użytkownikom drogi. Aby wydostać się z ul. Kościuszki, trzeba wyjechać niemal na sam środek ulicy Grunwaldzkiej, licząc, że inni kierowcy w porę nas zauważą i zdążą zahamować.

  Tak samo jest przy wylotach z ul. Kolbego na ul. Kościuszki, z ul. Andersa na ul. Kościuszki i z ul. Okrzei na ul. Rataja. Istna loteria, w której stawką jest życie i zdrowie.

  Mieszkający w pobliżu Grunwaldzkiej radny miejski Adam Wierzbicki kilka razy próbował interweniować. - Przez jedno z takich zastawionych samochodami skrzyżowań chodzą dzieci do szkoły. Obserwuję je przez okno z duszą na ramieniu. Bo jeśli nic nie widać, zza aut można wpakować się prosto pod koła - mówi Adam Wierzbicki. - Policja Grunwaldzką przejeżdża często, bo to przelotowa ze Złotoryjskiej na Jaworzyńską. Ale ich działania obserwuję sporadycznie.

  - Cały Kwadrat jest tak zastawiony - potwierdza Andrzej Sobierajski. - Kierowcy zasłaniają skrzyżowania, zajmują chodniki, rozjeżdżają pasy zieleni.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo