Kłodzko: Starosta wyłączył telebim burmistrzowi

  Kłodzko: Starosta wyłączył telebim burmistrzowi

  Natalia Wellmann

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wielki ekran reklamowy przy największym skrzyżowaniu w Kłodzku nagle przestał świecić. Powód? Za bardzo oślepiał kierowców. - To decyzja polityczna - oburza się Andrzej Dąbrowski, dyrektor Kłodzkiego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.
  Chodzi o postanowienie starostwa kłodzkiego, które nie przedłużyło miastu umowy na dzierżawę pasa drogi przy pl. Jagiełły, gdzie stał monitor.

  Jego zdaniem, za decyzją stoi Maciej Awiżeń z zarządu powiatu, który jest potencjalnym kandydatem na burmistrza Kłodzka w przyszłych wyborach samorządowych. Na wielkim telebimie emitowane były reklamy, informacje o najważniejszych wydarzeniach w mieście, ale przede wszystkim niezliczona ilość zdjęć obecnego burmistrza Bogusława Szpytmy.

  Na telebimie wyświetlano wciąż zdjęcia burmistrza Kłodzka- Rozumiem, że mogło to drażnić władze powiatu, ale żaden kierowca do nas skarg nie zgłaszał - dodaje Dąbrowski.

  - Te zarzuty są bezpodstawne. Decyzja zapadła zanim jeszcze trafiłem do zarządu - odpowiada Maciej Awiżeń.

  Sprawdziliśmy. Pierwsze skargi radnych w sprawie telebimu pojawiły się w lipcu ubiegłego roku, czyli na kilka miesięcy przed początkiem pracy Awiżenia w starostwie. Miesiąc później komisja rewizyjna przeprowadziła kontrolę tego miejsca. Radni uznali wówczas, że monitor zagraża bezpieczeństwu kierowców, co potwierdziła opinia powiatowej policji.

  Andrzej Dąbrowski twierdzi, że miasto ma policyjną opinię z końca grudnia, która zezwala na działanie ekranu pod pewnymi warunkami. - Mieliśmy dopasować natężenie światła tak, by spełniało normy i tak zrobiliśmy - podkreśla. - Mimo to starostwo nie zgodziło się przedłużyć umowę.

  Zdania kierowców i pieszych w tej sprawie są podzielone.
  - Rzeczywiście, za bardzo świeciło w oczy - twierdzi Kazimierz Nowacki z Kłodzka.
  - Mnie się nawet podobało. Można było pooglądać fajne zdjęcia czekając na zielone światło - mówi Anna Basaj z Bystrzycy Kłodzkiej.

  Władze miasta przeniosą monitor na ul. Wojska Polskiego, która prowadzi do Rynku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama