Jelenia Góra: Obwodnica będzie dużo tańsza

  Jelenia Góra: Obwodnica będzie dużo tańsza

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Polsko-chorwackie konsorcjum Hydrogeo Polska z Warszawy zaproponowało najniższą cenę za wykonanie południowej obwodnicy Jeleniej Góry.
  Budowę 2,1 kilometra drogi z wielopoziomowym węzłem drogowym w Grabarowie, estakadą i dwoma mostami nad Bobrem, wycenili na 83 miliony złotych. Do przetargu stanęło 12 firm. Najwyższa złożona oferta to 114 mln zł. We wstępnym kosztorysie inwestorskim koszty prac oszacowano na 125 mln zł.
  Na razie nie wiadomo, którą z firm wybierze Jelenia Góra. Trwa ocena złożonych ofert. - Wszystkie wymagają uzupełnienia. Myślę, że decyzję podejmiemy w przyszłym tygodniu - mówi Jerzy Lenard, wiceprezydent Jeleniej Góry.

  Budowa obwodnicy zacznie się wiosną i potrwa dwa lataFirmy, które złożyły najtańsze oferty, są mało znane w naszym regionie. Według wiceprezydenta Lenarda, Hydrogeo Polska ma udokumentowane doświadczenie w dużych projektach.

  W przetargu nie zabrakło też firm z Dolnego Śląska i wielkich koncernów. Takich jak Max Bögl, który od niedawna buduje stadion piłkarski we Wrocławiu.

  Budowa obwodnicy, która przez dawny poligon połączy węzeł grabarowski z ulicą Sudecką, zacznie się wiosną i potrwa dwa lata.

  Według Czesława Wandzla, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, obwodnica pomoże rozwiązać obecne problemy komunikacyjne między innymi na ul. Wojska Polskiego. Specjaliści oceniają, że wpłynie ona na zmniejszenie natężenia ruchu na Jana Pawła II.

  Jelenia Góra otrzymała dofinansowanie na budowę obwodnicy z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Władze miasta liczą, że fundusz dołoży 50 proc. wartości przedsięwzięcia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama