Jelenia Góra: W przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty...

  Jelenia Góra: W przyszłym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonawcę południowej obwodnicy

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Polsko-chorwackie konsorcjum Hydrogeo Polska z Warszawy zaproponowało najniższą cenę za wykonanie południowej obwodnicy Jeleniej Góry. Budowę 2,1 kilometra drogi z wielopoziomowym węzłem drogowym w Grabarowie, estakadą i dwoma mostami nad Bobrem wycenili na 83 miliony złotych. W sumie do przetargu stanęło 12 firm.
  Najwyższa złożona oferta to 114 milionów złotych. We wstępnym kosztorysie inwestorskim koszty prac oszacowano na 125 mln zł. Na razie nie wiadomo, którą z firm wybierze miasto Jelenia Góra. Trwa jeszcze ocena złożonych ofert.

  - Wszystkie wymagają uzupełnienia. Myślę, że w przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję - mówi wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Lenard.

  Firmy, które złożyły najtańsze oferty są mało znane w naszym regionie.
  Według wiceprezydenta Lenarda Hydrogeo Polska, ma udokumentowane doświadczenie w dużych projektach. W przetargu nie zabrakło też firm z Dolnego Śląska i wielkich koncernów np. Max Bögl, który od niedawna buduje stadion piłkarski we Wrocławiu.

  Budowa obwodnicy, która przez dawny poligon połączy węzeł Grabarowski z ulicą Sudecką zacznie się wiosną i potrwa dwa lata. Według Czesława Wandzla, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów pomoże częściowo rozwiązać obecne problemy komunikacyjne między innymi na ul. Wojska Polskiego. Specjaliści oceniają, że wpłynie na zmniejszenie natężenia ruchu ma Jana Pawła II.

  Jelenia Góra na budowę obwodnicy otrzymała dofinansowanie z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego. Władze miasta liczą, że fundusz dołoży 50 procent wartości przedsięwzięcia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama