Rita jest kobietą - nowy numer kwartalnika

  Rita jest kobietą - nowy numer kwartalnika

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Z przodu naga kobieta, z tyłu... niebieskie futerko. Tak wygląda okładka najnowszego numeru wrocławskiego pisma artystyczno-literackiego "Rita Baum".
  Materiały podobne
  Do niedawna nieregularnika, od początku tego roku - kwartalnika.

  Równie ciekawa co okładka jest zawartość najnowszej "Rity". W pięknie prezentującym się graficzne numerze rządzą kobiety, o czym informuje już napis na okładce. Mamy więc rozważania Pawła Kaczmarskiego o powieści "Śliczne obrazki" Simone de Beauvoir, i wiersze Kristin Stolz z Danii, Kristin Berget z Norwegii czy Julii Fiedorczyk i Marty Podgórnik.
  O historii Żydów w stolicy Dolnego Śląska z Grzegorzem Szyjewiczem, przewodniczącym Gminy Żydowskiej we Wrocławiu, też rozmawiają kobiety - Agnieszka Ilwicka i Anna Nowak. W kwartalniku znajdziemy również teksty o twórczości aktorki i reżyserki Barbary Wysockiej, tegorocznej laureatki Paszportu "Polityki", oraz rozważania Jacka Sieradzana o tym, w co, a raczej w kogo wierzy jedna z największych skandalistek popkultury - Madonna.

  Oprócz tematów kobiecych, związanych z kobietami lub poruszanych przez kobiety, w najnowszej "Ricie" jest też kontynuacja cyklu z poprzednich numerów - "Subiektywna mapa wrocławskiej (nie)zależnej sceny muzycznej" autorstwa redaktora kwartalnika Pawła Piotrowicza. Tym razem będzie można się więcej dowiedzieć o historii nieistniejącego już (przynajmniej na razie) wrocławskiego klubu jazzowego Rura.

  Najnowszą "Ritę" (aż 317 stron!) można kupić w sieci sklepów EMPiK. Kosztuje 12,50 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zwykła reklama

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 7

   podziękuję i przejdę do publikacji lepiej napisanych (co sie tyczy notki, jak i samego numeru pisma), takie reklamówki są mało wiarygodne i budzące podejrzenia, jak wszystkie reklamy

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama