Zgorzelec: Czy starosta straci stanowisko za jazdę po...

  Zgorzelec: Czy starosta straci stanowisko za jazdę po pijanemu?

  KAB

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Radni powiatu zdecydują o losie Piotra Woroniaka, starosty zgorzeleckiego, skazanego za jazdę po pijanemu.
  Jego odwołania zażądał w grudniu 2009 r. wojewoda dolnośląski grożąc, że jezeli rada powiatu nie odwoła szefa powiatu, to on rozwiąże radę. Rafał Jurkowlaniec dowodził, że ktoś, kto nie spełnia ustawowych kryteriów dotyczących pracowników samorządowych, nie może pełnić tej ważnej funkcji.

  Stanowczy ton wojewody, to efekt wyroku skazującego za jazdę samochodem po pijanemu, który ciąży na staroście Woroniaku.
  Sąd skazał go za ten czyn już na poczatku minionego roku. W kwietniu, po uprawomocnieniu się wyroku, Woroniak zrzekł się mandatu radnego, ale dalej pozostał w fotelu starosty, bo zwolennicy jego odwołania w radzie powiatu okazali się być w mniejszości. Jak będzie tym razem?

  W Zgorzelcu zdania są podzielone. Część uważa, że Woroniak pożegna się ze stanowiskiem, a wraz z nim cały zarząd powiatu. Inni twierdzą jednak, że głosowanie niczego nie zmieni i Woroniak nie zostanie odwołany. Mało tego, dociągnie w fotelu starosty do końca kadencji, bo kolejny wniosek o jego odwołanie nie może zostać postawiony ponownie przed upływem pół roku. Głosowanie będzie tajne. Sesja rozpocznie się we wtorek, 2 lutego, o godzinie 10:00.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama