Ważne
  Świdnica: Prywatyzacja przedszkoli - od tego rozpoczną się...

  Świdnica: Prywatyzacja przedszkoli - od tego rozpoczną się cięcia w oświacie

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Miasto szuka oszczędności w tegorocznym budżecie. Musi znaleźć aż 7 mln. złotych.
  W piątek odbyło się spotkanie wiceprezydenta Świdnicy z szefami komisji w radzie miasta. Wiadomo już, że cięcia będą bolesne dla szkół i przedszkoli. Oświata jest bowiem największą pozycją w świdnickim budżecie. Co roku mieszkańcy dopłacają najwięcej do tego właśnie obszaru.

  Propozycji zmian w oświacie jest kilka. Jednak jak zapewniają władze miasta żadna z nich nie zostanie wprowadzona bez wcześniejszych konsultacji społecznych.
  - Nie chcemy, by zmiany odbiły się negatywnie na poziomie kształcenia. - zapewnia Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. - Stąd w pierwszej kolejności przyglądamy się kosztom obsługi księgowej i administracyjnej w placówkach oświatowych. Skumulowanie tych zadań w jednym miejscu z pewnością obniży wydatki na funkcjonowanie tej sfery. Chcemy również zadecydować, czy i w jaki sposób prywatyzujemy miejskie przedszkola. Chcemy, by bez znacznego wzrostu opłat dla rodziców, przedszkola zaczęły być prowadzone przez podmioty prywatne. Dbając o miejsca pracy i jakość opieki, pierwszeństwo w przejęciu placówek dalibyśmy obecnej kadrze.

  Kolejna zmiana dotyczyłaby Młodzieżowego Domu Kultury. Miasto zamierza zwrócić się do ościennych gmin oraz powiatu, których dzieci i młodzież korzysta z zajęć w MDK, by proporcjonalnie uczestniczyli w kosztach funkcjonowania placówki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo