Wrocław przoduje w walce ze srogą zimą

  Wrocław przoduje w walce ze srogą zimą

  Marek Twaróg

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Władze miasta stoją po stronie ludzi pracy.
  "Władze Wrocławia dokładają wszelkich starań w walce ze srogą zimą, jaka nawiedziła nasze umęczone miasto. Doceniając powagę sytuacji, załogi 35 pługopiaskarek już we wczesnych godzinach porannych wyruszają na szosy, by jak najszybciej oczyścić je ze śniegu. Dzięki kolektywnemu wysiłkowi dzielnych szoferów z przedsiębiorstw zajmujących się odśnieżaniem, drogi w mieście są czarne, zanim obywatele wyruszą do swych fabryk. Nie tylko najważniejsze trakty miejskie, ale i te mniejsze - na osiedlach i wokół zakładów pracy - pozwalają nam bezpiecznie dotrzeć do celu. We współzawodnictwo włączyły się załogi kierowców autobusów oraz motorniczych. Zawczasu ogrzewają oni swoje wozy, by na przystankach móc zasłużyć na uznanie ludzi pracy.
  Do walki z zimą wyruszyli też przodownicy z cechu dozorców domów, którzy uzbrojeni w niezawodne miotły ze spółdzielni Postęp, zgodnie z wytycznymi egzekutywy, dbają o czystość chodników. O opinię na temat realizacji nakreślonych zadań tegorocznej Akcji Zima poprosiliśmy władze miasta. "Po raz kolejny władze pokazały, że bogate doświadczenia i stałe wzmacnianie struktur pomaga w realizacji obranych celów" - odpowiedział wydział propagandy. - "Dalsze kierunki rozwoju naszego miasta są wyraźnie nakreślone. Zadania, które stoją przed nami, wymagają odpowiednich postaw zarówno po stronie aktywu, jak i każdego obywatela miasta. Waga i znaczenie problemów są nam znane, ale najważniejsze, że istnieje stałe zabezpieczenie informacyjno-propagandowe naszej działalności". Nic dziwnego, że z twarzy urodziwych wrocławianek nie schodzi uśmiech. Co tam zima, kiedy władze tak bardzo dbają o komfort nawet pojedynczego mieszkańca. W zaistniałej sytuacji należy też się radować, że nasza dziatwa - przyszłość narodu - może już zapomnieć o ułamkach czy przydawkach i wyruszyć na zasłużony odpoczynek".

  Szanowni Czytelnicy. Skoro jesteście w tym miejscu, to znaczy, że przebrnęliście przez ten stek bzdur, pisany najgorszą peerelowską nowomową. Dziękuję i tłumaczę: Fundując Wam taką lekturę, chciałem pokazać, jak według rzecznika czy może doradcy prezydenta Wrocławia powinny wyglądać depesze o ostatnim ataku zimy.

  Gdy bowiem w Waszym imieniu pytamy o problemy z usuwaniem śniegu, słyszymy często tłumaczenie, że wszystko jest OK. Drogi są czarne, osiedla odśnieżone i w ogóle o co nam chodzi. Nawet jeśli jakiemuś urzędnikowi wymsknie się, że coś idzie nie tak, rzecznik sprawnie pozmienia zdania, by oficjalnie było cacy. Tak bowiem rozumie ideę autoryzacji wypowiedzi. I tym samym rzecznikowanie zmienia w głupią propagandę. Wybaczcie, panowie z ratusza, ale nie traktujcie wrocławian jak idiotów. To jakaś zemsta za to, jak was widzą, czy co?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kpina z wrocławian

   życzliwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

   "Warunki na zgrupowaniu miałyśmy dobre.... I to nieprawda, że dach przeciekał, bo właściwie to prawie nie padało." Cytat z Misia.
   Hałdy śniegu zalegają na przystankach już 3 tygodnie!!! Na...rozwiń całość

   "Warunki na zgrupowaniu miałyśmy dobre.... I to nieprawda, że dach przeciekał, bo właściwie to prawie nie padało." Cytat z Misia.
   Hałdy śniegu zalegają na przystankach już 3 tygodnie!!! Na głównych miejskich chodnikach (Powstańców Śląskich, Braniborskiej, Strzegomskiej i wielu innych są miejsca, gdzie wciąż nie da się przejść bez brodzenia w śniegu po kolana. W Pradze urzędnicy własnymi rękami czyścili chodniki, przystanki i zwrotnice. U nas codziennie kilka tramwajów się wykoleja, bo nie ma ludzi do czyszczenia zwrotnic.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama