Wrocławianie uwięzieni w Peru apelują o pomoc

  Wrocławianie uwięzieni w Peru apelują o pomoc

  Jacek Antczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławscy turyści koczują, jedzą suchary i wypatrują śmigłowca.
  "Każdy, kto może, niech dzwoni do ambasady ze wsparciem dla nas. Nikt się nie interesuje naszą sytuacją, nie ma możliwości wydostania się stąd inaczej niż helikopterem, a nasz konsul nie potrafi nam pomóc" - taki dramatyczny apel (i kilkadziesiąt zdjęć) zamieścili na swojej stronie internetowej wrocławianie Kacper Godycki i Anna Królicka.

  34-letni menedżer i fotograf wraz z narzeczoną - znaną modelką - znajdują się wśród ponad 1000 osób, które od niedzieli nie mogą się wydostać z okolic peruwiańskiego Machu Picchu (dawne miasto Inków). Po wielkiej ulewie i lawinach błotnych ten rejon Peru, położony 2500 metrów nad poziomem morza, został odcięty od reszty kraju. Zginęło 10 osób, w tym argentyńska turystka. Po zerwaniu torów przestał istnieć transport kolejowy pomiędzy Machu Picchu a oddalonym o ok. 100 km miastem Cuzco.

  Peruwiańskie władze ogłosiły w tym regionie stan pogotowia i zarządziły ewakuację. Ale zagraniczni turyści, którzy znaleźli się w dotkniętym tragedią rejonie, do wczoraj nie mieli szans na miejsca w helikopterach.Wrocławianie pojechali w podróż dookoła świata. Teraz marzą, by ją przerwać

  Kacper Godycki relacjonuje: "2000 osób jest uwięzionych w miejscowości, którą można przejść w poprzek w 10-15 minut. Większość czasu nie ma prądu, skończyły się zapasy gazu. W bankomatach nie ma pieniędzy, choć każdy się łudzi... Właśnie przygotowują ciepłe posiłki na torach: 3 garnki dla 2000 osób...".

  Wrocławianin dodaje, że - choć lot helikopterem do Cuzco zajmuje tylko 15 minut - do tej pory (27 stycznia, godz. 21) nie przyleciał do nich żaden śmigłowiec, poza policyjnym, który sfilmował, jak określają uwięzieni turyści, "cygański tabor".
  - Konsul dzwoni z rana, mówiąc "trzymajcie się" i "będzie dobrze" i na tym się kończy- denerwuje się pan Kacper.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To wina Dutkiewicza i urzędasów

   turysta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 90 / 49

   To wszystko przez to, że Dutkiewicz i inne urzędasy są zajęci walką z zimą w mieście, oraz budową stadionu a także korkami i brakiem parkingów we Wrocławiu, więc drodzy wrocławianie uwięzieni,...rozwiń całość

   To wszystko przez to, że Dutkiewicz i inne urzędasy są zajęci walką z zimą w mieście, oraz budową stadionu a także korkami i brakiem parkingów we Wrocławiu, więc drodzy wrocławianie uwięzieni, sorki... ale nie wybawi was nikt, radźcie sobie sami, "zaradni turyści pełną gębą" tak jak ja! Papa!
   ---..." a jednak ..."pieniądze to nie wszystko"...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   już się wydostali

   tu_i_teraz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 118 / 109

   są w Cuzco i jadą dalej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   phiii

   podroznik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 53

   eh, anna k. taka chuda...moze przetrzyma na sucharkach i wodzie, ... a na swiecie sa starszniejsze miejsca niestety

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama