Donos na burmistrza: Nie zadbał o odśnieżenie dróg

  Donos na burmistrza: Nie zadbał o odśnieżenie dróg

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Burmistrz nie poradził sobie z atakiem zimy. Śledczy badają, czy naraził życie mieszkańców.
  Prokuratorzy w Ząbkowicach Śląskich sprawdzają, czy burmistrz miasta Krzysztof Kotowicz naraził mieszkańców na utratę życia lub zdrowia, bo nie zadbał o odśnieżenie dróg i chodników. Za to można trafić nawet na pięć lat do więzienia. Przez kilka dni Ząbkowice Śląskie były sparaliżowane przez śnieżne zaspy. Nie można było dojść do Rynku, do szpitala czy do szkoły. Prawie pół metra śniegu leżało na głównych ulicach miasta. Możliwość przejazdu graniczyła z cudem. W kierowaniu ruchem pomagała straż miejska.

  Zdaniem miejskich radnych, którzy są autorami zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, burmistrz nie poradził sobie z tą sytuacją. Podległe mu służby, zamiast walczyć z zimą, spały. Na drogach pracował jeden pług, który w dodatku się zepsuł, a samorządowiec ograniczył się do wysłania mieszkańcom ostrzegawczego esemesa.

  - Kiedy w piątek informowano nas o możliwych, intensywnych opadach śniegu, zwołałem komisję do spraw porządku publicznego, bo zajmuje się ona m.in. sprawą zimowego utrzymania dróg - opowiada Ryszard Barański, przewodniczący tej komisji. - Niestety, burmistrz na nią nie przyszedł. Przez cały weekend padał śnieg, a odśnieżaniem ulic zajmował się jeden samochód - dodaje zdenerwowany.
  80 cm śniegu spadło, w ciągu zaledwie dwóch dni, w Ząbkowicach Śląskich.
  Efekt był taki, że w poniedziałek drogi i chodniki były całkowicie zasypane. - Owszem, padało wszędzie, ale tylko nasze miasto wyglądało jak zapomniane przez Boga. Jakby nikt tu nie mieszkał i nikt o nie nie dbał - mówi Adrian Kowalczyk, mieszkaniec miasta. - A przecież Ząbkowice to miasto powiatowe i naprawdę trudno zrozumieć, że przez kilka dni władze nie były w stanie uporać się z nieprzejezdnymi drogami i chodnikami, po których nie dało się chodzić - dodaje.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama