Dyrektor szpitala 10 lat czekał na uniewinnienie

  Dyrektor szpitala 10 lat czekał na uniewinnienie

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Zapadł prawomocny wyrok w procesie doktora Jerzego Korysia, byłego dyrektora szpitala w Jaworze.
  Przed 10 laty nieprzychylne lekarzowi starostwo, a za nim prokuratura, oskarżyły go o niegospodarność. Przypisywano mu wyrządzenie szkody na 1,3 mln zł. Akt oskarżenia mówił też o fałszowaniu zwolnień lekarskich w celu wyłudzenia świadczeń z ZUS-u.

  Wszystkie stawiane doktorowi zarzuty okazały się bezpodstawne. Uniewinniający Jerzego Korysia wyrok Sądu Rejonowego w Jaworze zapadł w listopadzie 2009 roku, ale prokuratura odwołała się od niego. Sąd Okręgowy w Legnicy odrzucił apelację, potwierdzając, że ten proces w ogóle nie powinien dojść do skutku.

  W sądzie od 10 lat czeka na rozpatrzenie pozew Jerzego Korysia przeciwko jaworskiemu starostwu.

  Zniszczono człowieka, dobrego lekarza i sprawnego menedżera. Jak mówi sam Koryś, 10 lat musiał żyć z piętnem malwersanta. To zaważyło na jego karierze zawodowej, życiu rodzinnym, zdrowiu. Jest wdzięczny wójtowi Legnickiego Pola, który wbrew opinii publicznej powierzył mu kierowanie gminnym ośrodkiem zdrowia. Zapyziałą przychodnię przekształcił w jedną z najnowocześniejszych w regionie.

  W sądzie od 10 lat czeka na rozpatrzenie pozew Jerzego Korysia przeciwko jaworskiemu starostwu o odszkodowanie za zerwany kontrakt menedżerski (łącznie z odsetkami może chodzić o kilkaset tysięcy złotych). Sprawa, zawieszona do czasu wydania prawomocnego wyroku w procesie o niegospodarność, teraz może ruszyć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama