Bolesławiec: Mniej złotych na remont teatru

  Bolesławiec: Mniej złotych na remont teatru

  BEŁ

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Niemal o połowę obcięto powiatowi bolesławieckiemu kwotę dofinansowania remontu zabytkowego budynku nieczynnego teatru.
  Zamiast 2 mln 800 tys. zł powiat dostanie 1,5 mln zł. Winny jest kurs euro, ale nie tylko. Marszałek województwa, rozdzielający pieniądze z dotacji, spytał władze Bolesławca, z którego z pięciu złożonych przez miasto projektów obciąć pieniądze. Prezydent Piotr Roman zdecydował, że z remontu teatru.

  - Ja się prezydentowi nie dziwię, bo zabezpieczył swoje interesy - mówi Dariusz Kwaśniewski, członek zarządu powiatu bolesławieckiego odpowiedzialny za zdobywanie pieniędzy z funduszy zewnętrznych. - Uprzedziliśmy powiat, że wskażemy remont teatru jako inwestycję, na którą można przeznaczyć mniej pieniędzy - mówi Agnieszka Gergont z Urzędu Miasta w Bolesławcu. - Wskazaliśmy tę inwestycję dlatego, że jest ona zadaniem powiatu, a nie miasta - dodaje.

  - Teatr i tak wyremontujemy - obiecuje Kwaśniewski. - W listopadzie złożyliśmy wniosek 1,5 mln zł do ministra kultury, a jak trzeba będzie, to po prostu weźmiemy kredyt.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama