Ważne
  Lądek-Zdrój: Bubel zamiast basenu

  Lądek-Zdrój: Bubel zamiast basenu

  Natalia Wellman

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mieszkańcy Lądka-Zdroju od czternastu lat czekają na uruchomienie kąpieliska
  - Szampany już się chłodziły, kiedy okazało się, że całą inwestycję szlag trafił - mówi Mateusz Kurdziel, mieszkaniec Lądka-Zdroju i miejski radny.

  Chodzi o remont krytego basenu, należącego do miejscowego szpitala wojskowego. Na otwarcie pływalni mieszkańcy czekają już czternaście lat. W 1996 roku poniemiecki obiekt został zamknięty z powodu złego stanu technicznego i przekazany do remontu. Ten trwa do dziś.

  Szpital przeznaczył na inwestycję ok. 6 mln zł, z czego 2,5 mln zł to dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej. Budowa rozpoczęła się w 2005 roku.

  Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma Maxi Star z Obornik, która zobowiązała się, że najpóźniej do końca maja 2007 r. remont zostanie zakończony. Planowano już nawet huczne otwarcie.
  W 1996 roku poniemiecki obiekt został zamknięty z powodu złego stanu technicznego.
  - Ale kiedy napełniono basen wodą, niecka zaczęła przeciekać. Znaleziono jakieś pęknięcia i uznano, że pływalnia nie nadaje się do użytku - wspomina Mateusz Kurdziel.
  Mieszkańcy Lądka-Zdroju nie mogą się nadziwić, dlaczego pływalnia, która była już jakoby gotowa, znowu przypomina wielki plac budowy. Przedstawiciele szpitala tłumaczą, że winę za opóźnienie prawdopodobnie ponosi wykonawca, który zamiast remontu wykonał fuszerkę, mogącą zagrażać bezpieczeństwu ludzi. Wykonawca natomiast odpowiedzialnością za błędy obarcza projektanta. Sprawa trafiła do sądu.

  Pęknięta niecka to niejedyny problem basenu. Do tego doszły m.in. niezabezpieczone przewody elektryczne, chwiejące się barierki przy schodach do szatni czy tynk odpadający z sufitu.
  - W takiej sytuacji nie mogliśmy wprowadzić tam ludzi - tłumaczy Jan Bondel, kierownik administracyjny w lądeckim szpitalu wojskowym. - Lista niedoróbek zmieściła się na czterech stronach maszynopisu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cały Lądek jest do kitu

   nemo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 33

   Wszędzie gdzie nie spojrzysz, działa do kitu albo nie działa. Takie uzdrowisko powinno opływać w dostatku bo walory lecznicze i klimatyczne ma takie, że dech zapiera, nie ma lepszego w Europie. Ale...rozwiń całość

   Wszędzie gdzie nie spojrzysz, działa do kitu albo nie działa. Takie uzdrowisko powinno opływać w dostatku bo walory lecznicze i klimatyczne ma takie, że dech zapiera, nie ma lepszego w Europie. Ale też nigdzie indziej nie ma tyle brudu, tyle spalin, tyle smrodu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najładniej położone są Duszniki

   byrcyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 44

   Zdrój, ale to rzecz gustu ;-). Co do malej kreatywności władz i obskurnego miasteczka, - to pełna zgoda.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lądek

   mauro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 32

   Najładniej położone miasteczko w Kotlinie Kłodzkiej z sanatorium sięgającym
   korzeniami XIII wieku ale również najbardziej zaniedbane.Mało kreatywne władze mista, rada miejska niby coś sią zmienia...rozwiń całość

   Najładniej położone miasteczko w Kotlinie Kłodzkiej z sanatorium sięgającym
   korzeniami XIII wieku ale również najbardziej zaniedbane.Mało kreatywne władze mista, rada miejska niby coś sią zmienia na lepsze ale bardzo powoli.
   Inwestorzy z kasą omijają to miasto a szkoda bo to urokliwe miasteczko nawet z odpadającymi tynkami poniemieckich kamienic.Idealne dla pasjonatów
   chodzenia po górkach i klimatów PRLowskich.Pozdrawiam Lądek bywam tam często
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo