Lubin: Mediateka nosi nazwę Czytnik

  Lubin: Mediateka nosi nazwę Czytnik

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Pierwszej w Lubinie bibliotece multimedialnej nadano nazwę Czytnik. - Chcieliśmy, żeby brzmiała nowocześnie i multimedialnie - mówi Marek Mierzejewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubinie.
  Nowy oddział biblioteki mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Norwida 10 (wejście od ul. Jana Pawła II). Czytnik będzie otwarty już w czwartek, 21 stycznia, od godz. 10.

  Pierwsza w Lubinie mediateka kosztowała 1,2 mln zł. - Dzięki wykorzystaniu 32- i 37-calowych telewizorów LCD, odtwarzaczy Blue-Ray, a także systemu nagłośnienia wraz z mikrofonem bezprzewodowym w bibliotece zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, które umożliwiają odsłuchiwanie książki mówionej oraz płyt muzycznych CD, prowadzenie zajęć dydaktycznych, spotkania z pisarzami i twórcami kultury, prezentacje multimedialne, pokazy nagrań z występów zespołów lokalnych - wylicza Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta Lubina.

  W zasobach biblioteki multimedialnej znajdują się 24 tysiące książek, 2800 płyt z muzyką polską i zagraniczną, 500 tytułów książki mówionej, 50 edukacyjnych programów multimedialnych. Można również korzystać z internetu. - Ale tylko ze stron edukacyjnych - podkreśla Marek Mierzejewski. - Zapraszamy lubinian do Czytnika i zachęcamy do czytania.

  W Czytniku jest również czytelnia, wyposażona w sprzęt do prezentacji multimedialnych. Będą się tam odbywały m.in. spotkania z ciekawymi ludźmi.

  Filia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18 i w soboty od godz. 10 do godz. 15.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama