IBM:Będzie 2000 etatów

  IBM:Będzie 2000 etatów dla informatyków

  Aleksandra Szumska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Rynek pracy Trwa rekrutacja do wrocławskiego centrum usługowo-informatycznego IBM. Poszukiwani są głównie administratorzy, specjaliści informatycy, kierownicy projektu
  W ciągu najbliższych trzech lat we wrocławskim centrum usługowo-informatycznym IBM pracę znajdzie około 2000 osób. Rekrutacja już trwa. Na razie firma przyjęła 130 nowych pracowników, ale na tym nie koniec.

  Franco Cassinari, dyrektor Zintegrowanego Centrum Dostarczania Usług IT IBM we Wrocławiu, mówi, że do końca marca powstanie 400 etatów, a do końca bieżącego roku nawet 1000.
  Poszukiwani są głównie administratorzy, specjaliści informatycy, kierownicy projektu, oczywiście wszyscy z odpowiednim wykształceniem.
  IBM będzie zatrudniał przede wszystkim absolwentów kierunków technicznych, inżynieryjnych i ekonomicznych, jak również doświadczonych pracowników z branży IT, mających wiedzę z dziedziny zarządzania infrastrukturą IT. Mile widziana jest także znajomość europejskich języków obcych w stopniu komunikacyjnym.

  Ponadto, żeby rozszerzyć proces rekrutacji, wzbogacić program nauczania i odpowiednio przygotować studentów do przyszłej pracy, firma zamierza blisko współpracować z uczelniami wyższymi, zarówno z Wrocławia, z regionu Dolnego Śląska, a nawet z całej Polski.
  Kandydaci otrzymają umowy o pracę, będą mieli także dostęp do licznych szkoleń i udogodnień.
  - Kursy językowe, szkolenia menedżerskie, wdrażanie w technologie IBM i możliwość rozwoju zawodowego to najmocniejsze punkty naszej oferty - mówi Franco Cassinari.
  Zintegrowane Centrum Dostarczania Usług IT (IDC) ma stanowić wsparcie dla klientów IBM w całej Europie. Kontakt z obcokrajowcami będzie na porządku dziennym, stąd duży nacisk na umiejętność posługi-wania się językami obcymi. Zainteresowani ofertą powinni swoje CV przesyłać na elektroniczny adres poprzez zewnętrzną stronę firmy IBM: www05.ibm.com/employment/pl.

  Warto przypomnieć, że wszystko zaczęło się 30 września 2009 r., gdy firma IBM wraz z rządem RP podpisali umowę o współpracy i utworzeniu Zintegrowanego Centrum Dostarczania Usług IT IBM we Wrocławiu. O tym, że ośrodek powstanie w stolicy Dolnego Śląska, zadecydowały: szeroki rynek pracy i dostępni pracownicy o wysokich kwalifikacjach technicznych i lingwistycznych, a także dobra kondycja gospodarcza regionu. Dodatkowym argumentem dla koncernu była wspólna oferta województwa i politechniki w zakresie specjalizacji i rozwoju istniejących kierunków kształcenia.
  W maju ubiegłego roku Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz IBM ogłosiły współpracę w zakresie badań naukowych, wymiany wiedzy, edukacji absolwentów i rozwoju technologii. Współpraca między IBM i WCB EIT+ obejmować będzie projekty z obszaru nanobiotechnologii oraz rozwoju i zastosowania inteligentnych technologii. Pomysły naszych naukowców mają być patentowane, a następnie komercjalizowane.
  W kwietniu firma ma przenieść się do nowej siedziby, czyli do Wojdyła Business Parku.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zobaczymy

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 11

   Dzisiaj mówi się o zgarnięciu z rynku 2000 informatyków. Ja wolę poczekać trochę aż to wszystko ruszy, podziała trochę i wtedy się zobaczy ilu ich naprawdę zatrudniono.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama