Miedź przegrywa w pierwszym sparingu

Michał Sałkowski
Podopieczni Janusza Kudyby przygotowania do rundy wiosennej II ligi rozpoczęli od porażki 0:1 z czeskim FK OEZ Letohrad.

Spotkanie zostało rozegrane w Czechach. Jedyne trafienie w tym meczu zanotował Josef Semerak. Warto w tym miejscu dodać, że czeski napastnik znajdował się na pozycji spalonej.

W pierwszej odsłonie między słupkami legnickiej bramki stał Michał Kula, po przerwie zmienił go Mirko Stamenković. Swoją szansę otrzymali także testowani Grzegorz Dorobek, Piotr Kucharzak oraz Kamil Pilarski.

W sobotę (23 stycznia) legniczan czeka drugie spotkanie kontrolne. Ich rywalem będzie Vitrosilicon Iłowa.

FK OEZ Letohrad - Miedź Legnica 1-0 (Semerak 30).
Miedź Legnica (I połowa): Kula - Żółtowski, Bakrac, Kucharzak, Spaczyński - Łysak, Dorobek, Kłak, Garuch - Ochota, Ogórek.
II połowa: Stamenković - Grittner, Niewiadomski, Cisse, Pilarski - Syska (85 Wojtal), Zieliński, Zagdański, Wojtal (70 Piotrowski) - Musiałowski, Orłowski.