Odpowie za atak na taksówkarza

  Odpowie za atak na taksówkarza

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prokurator rejonowy w Bystrzycy Kłodzkiej skierował do Sądu Rejonowego w Kłodzku akt oskarżenia przeciw 32-letniemu mieszkańcowi Lądka-Zdroju.
  Jarosław W. jest oskarżony o napad na taksówkarza z użyciem miotacza gazowego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  Do napadu doszło wieczorem, 15 marca w Lądku-Zdroju. Oskarżony wsiadł do taksówki na postoju przy ul. Ogrodowej.
  - Od razu przyłożył 69-letnimu taksówkarzowi miotacz gazowy do głowy i zażądał od niego kluczyków do samochodu marki Opel Astra - relacjonuje prokurator Ewa Ścierzyńska. - Kierowca odmówił wydania kluczy.
  Wtedy został uderzony rękojeścią "pistoletu" w głowę - dodaje. Taksówkarzowi, mimo uderzenia w głowę, udało się uciec z pojazdu. Bandyta dogonił go, ponownie przyłożył "pistolet", tym razem do brzucha, i kopnął mężczyznę w nogę.

  Między pokrzywdzonym a sprawcą doszło wtedy do szamotaniny, w trakcie której kierowcy taksówki udało się wyrwać miotacz gazowy, uwolnić się od napastnika i szybko powiadomić policję. Chwilę później sprawca został zatrzymany. Podczas aresztowania Jarosław W. znieważył policjantów. Rzucił się też do bicia ich.

  Z opinii sądowo-psychiatrycznej wynika, że sprawca w chwili napadu miał poczytalność ograniczoną w znacznym stopniu. Oznacza to, że w przypadku uznania Jarosława W. winnym, sąd może zastosować wobec niego nadzwyczajne złagodzenie kary.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama