Lubin: Wkrótce otworzą nową mediatekę

  Lubin: Wkrótce otworzą nową mediatekę

  AAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Czytnik" - tak nazywa się oddział Miejskiej Biblioteki Publicznej, który w czwartek, 21 stycznia otworzy swoje podwoje dla czytelników.
  Mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 14 przy ul. Norwida 10 (wejście od ul. Jana Pawła II). Pierwsza w Lubinie Biblioteka Multimedialna kosztowała 1,2 mln zł.

  - Dzięki wykorzystaniu 32 i 37 calowych telewizorów LCD, odtwarzaczy Blue-Ray, a także systemu nagłośnienia wraz z mikrofonem bezprzewodowym w bibliotece zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne, które umożliwiają odsłuchiwanie książki mówionej oraz płyt muzycznych CD, prowadzenie zajęć dydaktycznych, spotkania z pisarzami i twórcami kultury, pokazy prezentacji multimedialnych, nagrań z występów zespołów lokalnych - wylicza Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta Lubina.
  W zasobach "Czytnika" znajdują się 24 tysiące książek, 2 800 płyt muzyki polskiej i zagranicznej, 500 tytułów książki mówionej, 50 edukacyjnych programów multimedialnych. Można również korzystać z internetu.
  - Ale tylko ze stron edukacyjnych - mówi Marek Mierzejewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubinie. - Zapraszamy do Czytnika i zachęcamy do czytania.
  Filia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, i w soboty od godz. 10 do 15.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo