Wrocławskie LO nr XIV nadal w krajowej czołówce

  Wrocławskie LO nr XIV nadal w krajowej czołówce

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na wysokim, trzecim miejscu sklasyfikowano XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2009. Przygotowali go dziennik "Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy". Wygrało XIII LO w Szczecinie.
  Marek Łaźniak, dyrektor "czternastki", która od lat była uważana za jedno z najlepszych liceów w mieście i regionie, jest bardzo zadowolony z tego miejsca. - Poziom szkół w tym rankingu do 6-7 miejsca jest bardzo wyrównany - przekonuje dyrektor Łaźniak.

  Jaką ma receptę na sukces? Jest bardzo prosta. - Najważniejsze, żeby spotkali się dobrzy nauczyciele i dobrzy uczniowie - mówi Łaźniak i dodaje, że nie można im przeszkadzać.
  Ale nie tylko wrocławskie XIV LO osiągnęło sukces. Dziewiąte miejsce w rankingu zajęło II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu. Brano pod uwagę głównie sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Ten ogólnopolski ranking zorganizowano po raz dwunasty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama