Ważne
  Czy hotel Sudety odzyska swój dawny blask i sławę?

  Czy hotel Sudety odzyska swój dawny blask i sławę?

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Region zyska nowoczesną bazę turystyczną. Część funduszy na budowę da Unia Europejska.
  Budynek przy ul. Kościuszki 4 w Boguszowie-Gorcach nie wygląda na razie zbyt efektownie.
  Po tym jak zlikwidowano w nim internat, a później spółdzielnię pracy inwalidów, obiekt zaczął być okradany i popadać w ruinę. Choć trudno w to na razie uwierzyć, niebawem ma w nim powstać hotel o wysokim standardzie. Tak deklaruje właściciel nieruchomości, który wcześniej wybudował w pobliżu ekskluzywną restaurację z kręgielnią.

  - Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł, w tym planowane dofinansowanie z funduszy unijnych ponad 1,2 mln zł - wyjaśnia Zdzisław Sommerfeld, właściciel nieruchomości. - Hotel podniesie prestiż miasta i przyciągnie do nas turystów.


  W trzygwiazdkowy hotel ma być także przekształcona dawna stodoła przy pałacu w Jedlince. Wartość projektu wynosi ponad 4,8 mln zł, dofinansowania prawie 1,6 mln zł.
  - Brak bazy hotelowej i gastronomicznej ogranicza naszą działalność - mówi Radosław Leda, właściciel pałacu w Jedlince.- Kiedy powstanie hotel, będziemy mogli organizować w pałacu sympozja, szkolenia i lekcje muzealne dla firm i szkół z całej Polski, a nie jak dotychczas z najbliższej okolicy. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł, w tym planowane dofinansowanie z funduszy unijnych ponad 1,2 mln zł.

  Do największych inwestycji dotyczących rozbudowy branży hotelowej w regionie szykują się jednak prywatni przedsiębiorcy w Wałbrzychu. Na prawie 10,5 mln zł opiewa projekt modernizacji nieczynnego obecnie hotelu Sudety, kwota dofinansowania 4,4 mln zł. Właściciel deklaruje, że w przypadku otrzymania dotacji zakończy inwestycję do jesieni 2011 roku. Ponad 9,5 mln zł ma kosztować natomiast rozbudowa hotelu Maria, w tym dofinansowanie ponad 3,5 mln zł.

  - Chcemy zbudować nowy budynek hotelowy z 60 pokojami i kuchnią o standardzie czterogwiazdkowym - mówi Dorota Barańska, właścicielka hotelu. - Ponadto dla gości klub fitness, kręgielnię, basen i SPA.
  Na razie projekty małych i średnich przedsiębiorstw z regionu przeszły przez pierwszy etap weryfikacji i są na liście Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Obejmuje 219 inwestycji, które mają uatrakcyjnić turystycznie Dolny Śląsk. Ponad 20 proc. pochodzi z byłego województwa wałbrzyskiego.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo