Kto prezydentem Jeleniej Góry?

  Kto prezydentem Jeleniej Góry?

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Możliwi kandydaci w wyborach prezydenckich w Jeleniej Górze.
  Nie wiadomo, czy Platforma Obywatelska wystawi w nadchodzących wyborach samorządowych Marka Obrębalskiego.

  Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w lutym na zjeździe powiatowym zostanie przeprowadzona ocena pracy prezydenta. Wówczas zapadnie decyzja, kto będzie kandydatem PO. Nieoficjalnie jako najpoważniejszego kandydata wymienia się posła Marcina Zawiłę. Twierdzi on jednak, że gdyby teraz dostał propozycję kandydowania, nie przyjąłby jej. Szanse na nominację ma też wicemarszałek Jerzy Łużniak i przewodniczący rady miejskiej Hubert Papaj.
  Jeleniogórski SLD ma pięciu kandydatów na kandydatów.

  Inne ugrupowania oficjalne planują odsłony kandydatów na przełom lutego i marca. Jeleniogórski SLD ma pięciu kandydatów na kandydatów. Wśród nich są radna Grażyna Malczuk i były prezydent Józef Kusiak. Wśród kandydatów PiS wymieniany jest radny Ireneusz Łojek, który jest gotowy startować, jeśli otrzyma poparcie kolegów.

  Nie wiadomo, jak będzie wyglądać polityczna przyszłość obecnego wiceprezydenta Miłosza Sajnoga, który w ciągu kadencji zmienił klubowe barwy. Odszedł ze Wspólnego Miasta do stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI. Możliwe, że z list tego ugrupowania wystartuje w wyborach Marek Obrębalski (jeśli nie dostanie poparcia PO), wówczas Sajnog będzie się ubiegał o miejsce w radzie miejskiej. Jeśli Obrębalski nie zostanie kandydatem DŚ XXI, Sajnog wystartuje w wyborach prezydenckich.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama