Jeleniogórskie Zabobrze: Koszmar z parkowaniem aut

  Jeleniogórskie Zabobrze: Koszmar z parkowaniem aut

  Katarzyna Wilk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Z ostatnich sygnałów, które dotarły do naszej redakcji, wynika, że zmotoryzowani mieszkańcy Zabobrza walczą ze zwałami śniegu na parkingach.
  - Wjazd przez kilka dni był kompletnie zablokowany. Musiałam kupić łopatę i przerzucić hałdę śniegu, bo inaczej bym nie wyjechała samochodem - skarży się Katarzyna Kowalczyk, mieszkanka ul. Moniuszki. Obok jeździł traktorek z pługiem, ale odśnieżał tylko ulicę i chodnik, parkingiem nikt się nie zajął - dodaje zdenerwowana.

  Na podobne problemy narzekali mieszkańcy domów przy ul. Karłowicza i Komedy-Trzcińskiego.
  - Może dałoby się wjechać na parking, ale kierujący pługiem usypał przed placem śnieżną zaporę - skarży się Jan Wołek, lokator domu przy ul. Komendy-Trzcińskiego. Nawet auto z napędem na cztery koła nie dało rady jej pokonać. To, co się działo na osiedlowych parkingach, zwłaszcza w weekend i poniedziałek, to koszmar. - Dobrze, że z odśnieżeniem ulicy i chodników poradzono sobie jakoś, choć dopiero po czterech dniach - dodaje jego sąsiadka.

  Mirosław Grabowski z Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej twierdzi, że nie dotarły do nich żadne skargi lokatorów. - Odśnieżaniem na Zabobrzu zajmuje się firma Simet - dodaje Grabowski. Jej zadaniem jest dbanie m.in. o to, aby na chodnikach i parkingach nie zalegał śnieg - wyjaśnia.

  - Pracujemy nie tylko w dzień, ale i w nocy - zapewnia Zdzisław Ciechanowski z firmy Simet. Jak wyjaśnia, pracownicy na bieżąco dbają o to, aby było jak należy. Mogło się zdarzyć, że nie dojechali na parking, bo głównie dbali, by przejezdne były ulice. Prosi, by zgłaszać miejsca, gdzie śnieg utrudnia życie mieszkańcom osiedla. - Będziemy reagować natychmiast na każdą skargę - zapewnia.
  W każdy piątek piszemy o największym jeleniogórskim osiedlu Zabobrze. Chcemy pomagać mieszkańcom, informować ich o tym, co będzie wybudowane przy ich domach, a także przedstawiać ciekawych mieszkańców osiedla. Piszcie do nas w każdej sprawie. Czekamy na mejle pod adresem: katarzyna.wilk@gazeta.wroc.pl lub dzwońcie na nr tel. 75-75-220-80.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama