Legnicki lekarz skazany

  Legnicki lekarz skazany

  ZYG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Legnicki Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata wobec lekarza Tomasza Sz. Sąd uznał, że jest winny nieumyślnego narażenia pacjenta na śmierć. Według sądu lekarz zbyt późno skierował chorego na oddział szpitalny.
  Tragedia rozegrała się 18 grudnia 2006. Jarosław Gawor (44 lata) przyjechał do szpitala ze swoją matką Haliną. Czuł się źle. Miał według matki kłopoty z mówieniem, pociągał nogami, co miałoby świadczyć o udarze.

  Lekarz Tomasz Sz. z oddziału ratunkowego odesłał jednak pacjenta do przychodni. Po kilku godzinach stan Jarosława Gawora się pogorszył, ponownie przyjechali do szpitala. Ale dopiero po ponad dwóch godzinach lekarz skierował go na oddział.

  Tomasz Sz. przekonywał, że jest niewinny. A pacjentem opiekował się zgodnie ze standardami obowiązującymi na oddziale ratunkowym. - Mam żal do tego lekarza, że nawet mnie nie przeprosił. Zachowywał się arogancki - powiedziała nam matka zmarłego Halina Gawor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama