Piotr Borys przywraca pamięć prezydentowi

  Piotr Borys przywraca pamięć prezydentowi

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Były wicemarszałek województwa ostro spiera się z prezydentem Lubina. Przekonuje, że nie blokował środków unijnych dla miasta
  W poniedziałek Piotr Borys zwołał konferencję prasową i poinformował, że urząd marszałkowski rozdzielił 40 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na rewitalizację dolnośląskich miast. Te pieniądze trafiły do Bolesławca (15,8 mln zł), Świdnicy (15 mln zł) i do Lubina (7,7 mln zł).
  - To efekt pracy urzędu marszałkowskiego od 2006 roku, czyli za mojej kadencji - przypomina europoseł Piotr Borys.
  W ten sposób zareagował na artykuł w "Polsce-Gazecie Wrocławskiej" z 6 stycznia. Zacytowaliśmy wtedy słowa prezydenta Lubina: "Nasze miasto w końcu dostaje unijne pieniądze".

  Piotr Borys zapowiada, że oskarżenia prezydenta Roberta Raczyńskiego dołączy do pozwu przeciwko niemu.
  - Prezydent będzie musiał przeprosić za swoje słowa i za złych doradców, którzy nie potrafią czytać dokumentów, a szczególnie dat - dodaje europoseł.

  Twierdzi, że decyzja o dotacji na drogi na osiedlu Zalesie zapadła, gdy jeszcze był wicemarszałkiem, natomiast pieniądze zostały przekazane dopiero pod koniec 2009 roku.
  - W czasie trzech lat mojej pracy w zarządzie województwa Lubin dostał 21 mln zł dotacji z Unii Europejskiej - dodaje Borys. - Nie mógł dostać na niektóre wnioski, gdy nie spełniał warunków programu albo gdy były błędy formalne.

  Prezydent Robert Raczyński nie wycofuje się ze swoich ostrych twierdzeń.
  - W czasie, gdy Piotr Borys był wicemarszałkiem Dolnego Śląska, dostaliśmy jedynie 540 tys. zł na boisko Zespołu Szkół Integracyjnych - mówi Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta Lubina. - Na kilkanaście wniosków, które wtedy złożyliśmy, dostaliśmy odmowne odpowiedzi. Teraz te wnioski są przesuwane z list rezerwowych na listę dofinansowanych.

  Na razie Lubin dostanie na rewitalizację 7,7 mln zł. Nawet ta dotacja stoi jednak pod znakiem zapytania. Na odnowienie parku Wrocławskiego i dołożenie do zadania 12 mln zł z miejskiego budżetu nie zgodzili się bowiem radni. Jeśli odrzucą projekt, to przepadnie 5 mln zł z puli marszałka. I zostanie jedynie 2,7 mln zł na inne cele.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama