Nocny pożar w Dąbrowicach k. Jeleniej Góry. Cztery osoby...

  Nocny pożar w Dąbrowicach k. Jeleniej Góry. Cztery osoby ranne

  Rafał Święcki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nocny pożar w Dąbrowicach k. Jeleniej Góry. Cztery osoby ranne
  1/5
  przejdź do galerii

  ©Marcin Oliva Soto

  Trzy z nich z poparzeniami trafiły do szpitala. Jedna jest w ciężkim stanie, więc zdecydowano o przewiezieniu jej do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

  Według mieszkańców przyczyną pożaru był prawdopodobnie wybuch butli z gazem propan butan. Zanim pojawił się ogień, słyszeli głośny huk. Ogień błyskawicznie zajął wyremontowaną kilka tygodni temu drewnianą konstrukcję dachu.

  W sumie z budynku, w którym doszło do eksplozji oraz sąsiednich, przylegających do nie-go zabudowań, ewakuowano 30 osób.
  - Akcja gaśnicza trwała prawie 7 godzin. Wzięło w niej udział 9 wozów strażackich i 30 strażaków - mówi kapitan Andrzej Ciosk z jeleniogórskiej Państwowej Straży Pożarnej.
  Gaszenie ognia utrudniały śnieżyca i mróz. Strażacy mieli też kłopoty z dojazdem do płonącego budynku i czerpaniem wody z hydrantów.
  Istniało niebezpieczeństwo, że ogień przeniesie się na inne części obiektu.
  Istniało niebezpieczeństwo, że ogień przeniesie się na inne części obiektu. Płonęła bowiem środkowa część budynku zbudowanego na planie podkowy. Strażacy obawiali się też kolejnych eksplozji. W czasie akcji wyniesiono jeszcze dwie butle z gazem.

  Po ugaszeniu ognia przystąpiono do szacowania strat. Doszczętnie spłonął dach i całe poddasze. - Środkowa część domu nie nadaje się do zamieszkania - tłumaczy kapitan Ciosk.
  11 osób musiało przenieść się do sąsiadów lub skorzystać z gościny rodzin. W pomoc zaangażowało się centrum zarządzania kryzysowego gminy Mysłakowice.

  - Rodziny mogą otrzymać zasiłek po ok. 4 tys. zł. Mamy też do dyspozycji dwa pokoje i pomieszczenia w dawnej świetlicy w Dąbrowicy. Jeśli będą chętni, mogą tam zamieszkać - mówi wójt Zdzisław Pietrowski.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DĄBROWICA

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 68 / 60

   panie redaktorze proszę rzetelnie poprawić artykuł wraz z tytułem. Dąbrowica, a nie Dąbrowice. pzdr.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama