Świdnica: Rada miejska apeluje do mieszkańców o pomoc w...

  Świdnica: Rada miejska apeluje do mieszkańców o pomoc w usuwaniu skutkow zimy

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Poniżej treść apelu.
  W obliczu ataku zimy i obfitych opadów śniegu apelujemy do mieszkańców, właścicieli posesji, zarządców nieruchomości o systematyczne usuwanie z chodników zalegającego w dużych ilościach
  śniegu, co powoduje znaczne utrudnienia dla pieszych i stwarza możliwość wystąpienia wypadków.

  Dlatego prosimy o właściwe utrzymanie stanu chodników, usuwanie śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości. Zwracajmy uwagę na tworzące się sople, które mogą zagrażać pieszym.

  Pomóżmy w tych dniach służbom komunalnym, które nie nadążają z wykonywaniem swych obowiązków! Pamiętajmy przede wszystkim, że w związku z panującą zimą i możliwością wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych, które szczególnie dotykają osoby bezdomne, niepełnosprawne, samotne i będące w złej sytuacji materialnej, pomoc należy się tym właśnie mieszkańcom naszego miasta.

  Jeśli mamy obawy o los potrzebujących nie bądźmy obojętni, wyciągnijmy pomocną dłoń! Pamiętajmy o możliwości powiadomienia Pogotowia Ratunkowego, MOPS, Straży Miejskiej czy Policji, gdy zagrożone jest zdrowie i życie człowieka! Pokażmy, że jesteśmy solidarni i wrażliwi na potrzeby innych! I w tym trudnym okresie ataku zimy potrafimy skupić nasze działania i siły na jednym
  celu: wzajemna pomoc i troska o wszystkich członków naszej społeczności lokalnej!

  Wiceprzewodniczący Rady Miasta Świdnicy Andrzej Gondek i Krzysztof Lewandowski

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama