Ministerstwo zarobiło 2 miliardy złotych na sprzedaży akcji...

  Ministerstwo zarobiło 2 miliardy złotych na sprzedaży akcji KGHM

  PEKA

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ministerstwo Skarbu Państwa w triumfalnym tonie donosi o sprzedaniu 20 milionów swoich akcji KGHM po cenie 103 zł za jedną.
  Zarobiło na tej - jak twierdzi - historycznej transakcji - ponad 2 miliardy złotych. Resort podkreśla, że 56 proc. oferowanych akcji kupili inwestorzy krajowi, m.in. otwarte fundusze emerytalne (OFE), które nabyły aż jedną trzecią dostępnej puli. - Znaczący pakiet został zakupiony przez fundusz inwestycyjny zarządzający m.in. emeryturami pracowników KGHM - donosi Maciej Wewiór, rzecznik ministerstwa.

  Sprzedaż akcji poprzedziło gromadzenie zgłoszeń o popycie od zainteresowanych zakupem inwestorów. Po jednym dniu trzeba było zakończyć zapisy, bo liczba zleceń kupna przewyższała o połowę liczbę sprzedawanych akcji.

  - To była największa w historii Giełdy Papierów Wartościowych operacja finansowa oparta na budowie przyśpieszonej księgi popytu - podkreśla Maciej Wewiór.

  Tymczasem lubiński poseł Ryszard Zbrzyzny uważa wyprzedaż 10 proc. akcji KGHM przez Skarb Państwa za aferę na miarę PZU. Jak twierdzi, dla doraźnych korzyści politycznych spółkę narażono na niebezpieczeństwo wrogiego przejęcia. - Jeśli ta transakcja będzie skuteczna, to postawie sprawę na komisji Skarbu Państwa i minister będzie się tłumaczył z działania na szkodę państwa - zapowiada poseł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PiS-owi nie w smak!

   Znajomy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

   Pan poseł Zbrzyzny ma problem. Im mniej państwa w KGHM, tym mniej okazji do zafundowania kolesiom lukratywnych posadek na koszt podatnika. To on i wszyscy podobnie myślący są szkodnikami i powinno...rozwiń całość

   Pan poseł Zbrzyzny ma problem. Im mniej państwa w KGHM, tym mniej okazji do zafundowania kolesiom lukratywnych posadek na koszt podatnika. To on i wszyscy podobnie myślący są szkodnikami i powinno się im dobrać do czterech liter!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama