WOŚP gra też dla naszego regionu i pomaga szpitalom

  WOŚP gra też dla naszego regionu i pomaga szpitalom

  Sylwia Królikowska, Alina Gierak, Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Już w niedzielę rusza finał Wielkiej Orkiestry. Zlicytuj ratusz, wieżę i kolację z burmistrzem.
  W naszym regionie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie hucznie obchodzony. Niemal wszystkie duże miasta i gminy organizują imprezy od samego świtu. Co więcej, niektórzy zaczynają już kilka dni wcześniej.

  Na orkiestrowe imprezy, w sobotę, zaprasza Mieroszów. W Mieroszowskim Centrum Kultury (ul. Żeromskiego 28) wystąpi legenda polskiego heavymetalu - kapela Acid Drinkers. Bilety kosztują 20 zł.

  Najwięcej imprez odbędzie się oczywiście w niedzielę. Od sześciu lat do Rynku zaprasza Wałbrzyski Ośrodek Kultury.
  - To już nasza tradycja, że hucznie świętujemy finał Orkiestry - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor WOK.

  Będą koncerty, m.in. Kasi Wilk, pokazy i licytacje, w tym najważniejsza - złotego serduszka. Ponadto m.in. obrazy nadesłane na konkurs "Anioły - muśnięcie skrzydeł".

  Jak co roku, wielka impreza planowana jest też w Dzierżoniowie. Hitem finału są licytacje dwóch wież: średniowieczna wieża ratuszowa w Dzierżoniowie (prawdopodobnie najstarszy obiekt - pocz. XIV w. - wystawiony na licytacji) i wieża widokowa na Wielkiej Sowie (zapewne najwyżej położony - 1015 m n.p.m.- obiekt na licytacji). - Zwycięzcy otrzymają poświadczony specjalnym, okolicznościowym certyfikatem: Tytuł Honorowego Gospodarza Wieży na rok 2010 - wyjaśnia Tomasz Śnieżek, pomysłodawca licytacji wież i wolontariusz podczas WOŚP w Dzierżoniowie. Tłumaczy, że nadany tytuł będzie upoważniał do darmowego wstępu na galerię widokową wież wraz z rodziną, gośćmi, współpracownikami i przyjaciółmi.

  Licytacje wież dostępne są na stronie internetowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Jeszcze bardziej postanowił się poświęcić burmistrz Boguszowa-Gorców, Waldemar Kujawa. Podczas finału będzie można wylicytować... kolację z szefem miasta.

  Organizatorzy finałów WOŚP zachęcają do udziału. Przekonują, że dzięki temu pomagamy również sobie, bo nasz region bardzo dużo skorzystał dotąd na zbiórkach. Dlatego każdy, nawet najmniejszy, grosz wrzucony do puszki jest ważny również dla Wałbrzycha.

  - Przecież właśnie do szpitali w Wałbrzychu trafił sprzęt wart półtora miliona złotych. Ta kwota znacznie przewyższa tę, jaką dotąd zebraliśmy w mieście, podczas wszystkich finałów - przekonuje Maciej Dziuba, szef sztabu WOŚP w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

  Nasza redakcja również przyłącza się do orkiestrowej zabawy. Od rana siedziba "Polski-Gazety Wrocławskiej" i "Panoramy Wałbrzyskiej" będzie otwarta dla wszystkich świętujących finał w Rynku.
  I żeby mróz nas nie zniechęcił, zapraszamy na kubek ciepłej herbaty. Chętni będą mogli również odwiedzić naszą redakcję.

  Jak co roku, właśnie w naszej redakcji, dyżur będą pełnić lekarze pogotowia ratunkowego.
  My natomiast będziemy na bieżąco informować Was na naszej stronie internetowej, jak przebiega osiemnasta edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym regionie. Już teraz na stronie: walbrzych.naszemiasto.pl możecie zobaczyć większość gadżetów, które będą licytowane podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zamieściliśmy też zdjęcia i namiary na osoby ze sztabu, z którymi mogą się kontaktować wolontariusze WOŚP, jeżeli będą mieć jakieś problemy podczas zbiórki.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama