900 nowych miejsc pracy w wałbrzyskiej strefie

  900 nowych miejsc pracy w wałbrzyskiej strefie

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nikt już nie mówi o kryzysie w firmach działających na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park".
  Co więcej, planowane są nowe inwestycje i tym samym kolejne miejsca pracy.
  W strefie spodziewają się, że 2010 rok będzie lepszy od 2009 pod względem nowych przedsięwzięć gospodarczych realizowanych na ich terenie.

  - Odczuwalne obecnie na rynku ożywienie gospodarcze przekłada się w przypadku wałbrzyskiej strefy na zwiększenie zainteresowania inwestycjami - przyznaje Dagmara Wolska z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i dodaje, że ich prognozy na ten rok są lepsze od sytuacji w ubiegłym roku.
  - Jednakże nie oczekujemy, aby 2010 rok przyniósł nam boom inwestycyjny - mówi Dagmara Wolska.
  W 2010 roku Spółka Zarządzająca WSSE "Invest Park" planuje jednak wydać 16 do 18 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na jej terenie.

  - Szacujemy, że nowe projekty inwestycyjne pozwolą na utworzenie około 900 miejsc pracy, a całkowita wartość inwestycji wyniesie około 500 milionów złotych - mówi Wolska.
  Dodaje, że właśnie na terenie strefy na Dolnym Śląsku zrealizowanych zostanie większość planowanych inwestycji. Pozostałe w podstrefach w innych województwach. Zatrudnienie planują również zwiększyć już działające firmy.

  W fabryce szwedzkiego koncernu AGD Electrolux zaczęto ponownie zatrudniać pracowników. Więcej osób będzie też miało pracę w świdnickim Defalinie, który pod koniec ubiegłego roku uruchomił swój zakład. Nie zabraknie również pracy dla firm usługowych związanych z budownictwem. W marcu ma ruszyć budowa łącznika Świdnicy z autostradą A4 i z pewnością konsorcjum, które przetarg wygra, zatrudni w większości miejscowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dobrze ,że ludzie mają prace

   on (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Dobrze,że napływają dobre pozytywne wiadomości z kraju. Praca , spokój to szczęście.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama