Ominiemy Szczawno

  Ominiemy Szczawno

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W tym roku rozpocznie się długo oczekiwana budowa obwodnicy Szczawna-Zdroju.
  Władze Szczawna-Zdroju nie kryją zadowolenia, bo dzięki temu zmniejszy się natężenie ruchu samochodowego.

  Odpowiedzialna za inwestycję Dolnośląska Służba Dróg i Kolei czeka do 19 stycznia na oferty firm zainteresowanych jej realizacją. Prawdopodobnie prace budowlane rozpoczną się już wiosną i potrwają do końca 2012 roku.
  - Całkowity koszt to ponad 45 mln zł brutto - wyjaśnia Joanna Jarocka z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

  Obwodnica powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 376. Będzie przedłużeniem fragmentu już istniejącej drogi przy hipermarketach Tesco i Makro. Zgodnie z projektem, została wytyczona przez Strugę i Lubomin, w kierunku na Kamienną Górę.
  Mimo że jej trasa będzie przebiegała przez tereny leśne, w całości znajduje się poza obszarami ochrony siedlisk "Natura 2000". Niestety, w ramach tej inwestycji nie zostanie wybudowany łącznik drogowy, który miał przebiegać przez były nasyp kolejowy pomiędzy al. Podwale w Wałbrzychu a budowaną obwodnicą.

  - Był kiedyś taki wspólny pomysł gmin Wałbrzych i Szczawno-Zdrój - wyjaśnia Andrzej Piękny, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Wałbrzychu. - Będziemy chcieli wrócić do tego tematu, ale dopiero wtedy, kiedy zacznie się budowa zachodniego odcinka obwodnicy Wałbrzycha.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama