Centrum czeka paraliż

  Centrum czeka paraliż

  Maciej Czujko

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ruszył remont ulicy Kazimierza Wielkiego we Wrocławiu. Uwaga kierowcy, można wjechać pod tramwaj!
  Wyjątkowo ostrożni powinni być kierowcy, którzy w ciągu najbliższych siedmiu tygodni będą przejeżdżać ulicą Kazimierza Wielkiego.
  W sobotę na odcinku od ul. Gepperta do ul. Świętego Mikołaja zaczął się remont jednej z jezdni (tej bliżej Rynku). Kazimierza Wielkiego dojedziemy teraz tylko w kierunku Nowego Światu i placu Jana Pawła II (należy korzystać z lewej jezdni, położonej przy kinie Helios). Jadąc do placu Dominikańskiego, trzeba skorzystać z objazdu przez ul. Włodkowica.

  Ruch i objazdy zorganizowano tu jednak tak, że bardzo łatwo o kolizję albo wypadek. Widać to było już w czasie weekendu, mimo że na drogach było znacznie mniej aut niż w powszednie dni. Dziś do ulicy Kazimierza Wielkiego lepiej się nie zbliżać.
  - Jeżdżę tędy regularnie i znam ten rejon - opowiadał nam wczoraj wrocławski kierowca Tadeusz Krosiński. - Ale gdy pierwszy raz korzystałem z tego objazdu, to się pogubiłem. Podobnie jak inni kierowcy. Szczególnie niebezpiecznie jest przy skrzyżowaniu z ul. Gepperta - dodaje.
  To tam właśnie kierowcy jadący Kazimierza Wielkiego od pl. Dominikańskiego muszą przejechać na drugą jezdnię przez torowisko tramwajowe. Niestety, nie zamontowano tam żadnej dodatkowej sygnalizacji świetlnej. W weekend kilkanaście razy omal nie doszło w tym miejscu do zderzenia samochodu z tramwajem.

  Groźnie jest też kilkadziesiąt metrów dalej, przy skrzyżowaniu z ulicą Krupniczą. Tu kierowcy skręcający w Kazimierza Wielkiego mylą się i zamiast wjeżdżać na pas leżący po prawej stronie (tylko nim można jechać w kierunku pl. Dominikańskiego), korzystają też z dwóch pozostałych pasów, które na czas remontu przeznaczone są wyłącznie do jazdy w przeciwnym kierunku. Tylko cudem nie doszło tu jeszcze do czołowego zderzenia.
  Kłopoty sprawiają też piesi. Wielu z nich przechodzi przez jezdnię na czerwonym świetle.
  Przed wejściem na drogę z przyzwyczajenia patrzą tylko w prawą stronę, nie zdając sobie sprawy ze zmiany organizacji ruchu. Nie wiedzą, że teraz auta nadjeżdżają z lewej i wchodzą im wprost pod koła.
  - Rzeczywiście, spieszę się i wpadłbym pod samochód. Nie zauważyłem, że coś się zmieniło i popatrzyłem tylko w tę stronę co zwykle - przyznał pan Artur, którego przyłapaliśmy wczoraj na pasach obok kina Helios.
  Remont Kazimierza Wielkiego potrwa do końca wakacji.

  Jak ominąć remonty na ulicy Kazimierza Wielkiego?
  * Gdy jedziesz z ulicy Oławskiej: Przed placem Dominikańskim skręć w Podwale. Jadąc ciągle główną drogą, dojedziesz do pl. Jana Pawła II.
  * Gdy jedziesz z placu Grunwaldzkiego: kieruj się na most Pokoju i skręć z niego w ul. Purkyniego, a za hotelem Radisson Sas - w Modrzewskiego-Frycza. Mijając obok Halę Targową, dojedziesz do ulicy Grodzkiej i na Nowy Świat.
  * Gdy jedziesz z placu Legionów albo ul. Powstańców Śląskich: skręć w ul. Piłsudskiego, a następnie przez Podwale dojedź do pl. Jana Pawła II.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama