Martwią się o Euro

  Martwią się o Euro

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ani rada nadzorcza miejskiej spółki Wrocław 2012, ani wojewoda czy marszałek do ostatniej chwili nie wiedzieli o kłopotach z budową wrocławskiego stadionu.
  Jeszcze w listopadzie otrzymywali oni uspokajające informacje, z których wynikało, że wszystko jest pod kontrolą. Nic nie wskazywało na to, że miesiąc później budujące stadion konsorcjum Mostostalu Warszawa, wrocławskiego Wrobisu i greckiej firmy JP Avax zostanie wyrzucone z budowy.
  Z przekazywanych informacji wynikało, że opóźnienie wynosi miesiąc i wykonawca przygotowuje program naprawczy. Dlatego wczoraj szef komitetu do spraw organizacji Euro, wojewoda Rafał Jurkowlaniec, zwołał nadzwyczajne zebranie.

  Michał Janicki z magistratu tłumaczył na nim, że urzędnicy nie chcieli informować o problemach, bo medialny nacisk mógłby skomplikować i tak trudną sytuację na budowie.

  Według niego, eksperci z Politechniki Poznańskiej ocenili, że na początku grudnia sytuacja stała się krytyczna. Dlatego prezydent Rafał Dutkiewicz postanowił zerwać kontrakt i podjąć rozmowy z firmą Max Boegl o dokończeniu budowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama