Wrocław: Przy ul. Karmelkowej płacimy teraz podatek za auto

  Wrocław: Przy ul. Karmelkowej płacimy teraz podatek za auto

  Jerzy Wójcik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od dziś zmiany, które zainteresują mieszkańców województwa Dolnośląskiego, którzy sprowadzają auto z terenu Unii Europejskiej. Deklaracje będą teraz przyjmowane przy ul. Karmelkowej, a nie jak dotychczas przy Podwalu.
  Chodzi o wszystkie osoby, które kupiły samochód osobowy zagranicą, a mieszkają w powiatach: milickim, oleśnickim, oławskim, strzelińskim, średzkim, trzebnickim, wołowskim oraz wrocławskim. Do tej pory po sprowadzeniu samochodu do Polski, musieli oni składać tak zwane deklaracje AKC-U oraz płacić podatek akcyzowy w Urzędzie Celnym we Wrocławiu przy ulicy Podwale. Od dziś celnicy urzędują już w innym miejscu. Można ich znaleźć w pierwszym oddziale celnym przy ul. Karmelkowej 31.

  To na pewno doskonała informacja dla mieszkańców z powiatu oławskiego czy strzelińskiego, którzy będą mieli teraz znacznie bliżej do urzędu i nie będą musieli wjeżdżać do centrum miasta. Niepocieszeni będą natomiast kierowcy mieszkający w powiatach: oleśnickim, trzebnickim czy wołowskim, którzy do momentu powstania obwodnicy śródmiejskiej bądź autostradowej będą musieli się przebijać przez całe zakorkowane miasto, by załatwić swoją sprawę na Oporowie.

  Urząd będzie teraz czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30. Do urzędników przyjmujących deklaracje AKC-U można się dodzwonić pod numerem telefonu: 71- 798-61-40. W sprawie wydawania deklaracji dzwonimy pod 71- 798-61-45.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama