Barcelona zgubiła rytm

Michał Sałkowski
To był pierwszy mecz FC Barcelony w nowym roku. Zaczęło się według planu, czyli szybko zdobytą bramką.

Prawą flanką rozpędził się Daniel Alves i precyzyjnie dośrodkował na nogę Thierry'ego Henry'ego. Francuz potężnie uderzył z pierwszej piłki, ale trafił jedynie w poprzeczkę. Goście odetchnęli tylko na sekundę, bo pierwszy do piłki dopadł niezawodny ostatnimi czasy (bramka w finale Klubowych Mistrzostw Świata z Estudiantes) Pedro Rodriguez i pewnie umieścił ją w siatce.

Goście szybko straconą bramką wcale się nie podłamali. Wręcz przeciwnie. Zaczęli śmielej atakować i stwarzać sytuacje bramkowe. Po jednej z kontr w wyśmienitej sytuacji znalazł się David Fuster, ale uderzył minimalnie ponad poprzeczką bramki Victora Valdesa.
Co nie udało się w pierwszej połowie, udało się na początku drugiej odsłony. Cani wyłożył precyzyjnie, jak na tacy, piłkę Fusterowi, a ten tylko dołożył nogę i Camp Nou zamarło.

W końcówce bezradnym piłkarzom Barcelony zaczęły puszczać nerwy. Czerwoną kartkę powinien dostać Zlatan Ibrahimović za brutalny atak wyprostowanymi nogami na rywala. Szwed dostał tylko żółtą kartkę, ale i tak będzie musiał pauzować w następnym meczu ligowym. Nazbierało mu się.
Jeszcze większe emocje były w meczu Atletico Madryt z Sevillą, gdzie wynik ważył się dosłownie do ostatnich sekund. Do przerwy prowadzili goście, ale zaraz na początku drugiej odsłony gospodarze wyrównali po samobójczym trafieniu Ivicy Dragutinovicia.

Atletico walczyło jednak o pełną pulę. W 89 minucie na boisku pojawił się Antonio Lopez. To był strzał w dziesiątkę. Już w doliczonym czasie otrzymał dokładne dośrodkowanie od Simao i silnym strzałem głową wprawił w ekstazę swoich kibiców.

Primera Division
Sporting - Malaga 2:2 (Gregory 45, Canella 70 - Duda 9, Welington 60); Almeria - Xerez 1:0 (Ortiz 89); Getafe - Valladolid 1:0 (Casqero 83); Racing - Tenerife 2:0 (Colsa 71, Xicsco 74); Saragossa - Deportivo 0:0; Barcelona - Villarreal 1:1 (Pedro 7 - Fuster 51); Valencia - Espanyol 1:0 (Zigic 90), Atletico Madryt - Sevilla 2:1 (Dragutinović 48 samobójcza, Antonio Lopez 90 - Renato 44). Mecze Mallorca - Athletic i Ossasuna - Real zakończyły się po zamknięciu tego numeru "Gazety Wrocławskiej".

1. Barcelona 16 40 37-10
2. Real 15 37 40-13
3. Valencia 16 32 28-16
4. Sevilla 16 30 27-15
5. Deportivo 16 28 19-16
6. Mallorca 15 27 28-18
7. Athletic 15 26 21-18
8. Getafe 16 25 25-22