Ważne
  Chce się żyć w Polkowicach

  Chce się żyć w Polkowicach

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W naszym rankingu bierzemy pod uwagę koszty utrzymania, a także m.in. liczbę sklepów, kin i basenów
  Polkowice, Lubin i Wrocław to trzy spośród dolnośląskich miast, które są najlepsze do życia. To właśnie one, z niewielkimi różnicami punktowymi, zwyciężyły w drugiej edycji rankingu miast powiatowych "Polski-Gazety Wrocławskiej". Przypomnijmy, że w pierwszej edycji wygrał Wołów.
  Tym razem z naszych wyliczeń wynika, że Polkowice są miejscem, gdzie żyje się najlepiej na Dolnym Śląsku. Co na to władze miasta?

  - Udało nam się stworzyć takie warunki do życia, że ludzie po prostu chcą tu mieszkać i czują się tu dobrze - komentuje Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.
  Przypomina, że gdy zaczęli promować hasło dla Polkowic, "Gmina na przyszłość", pytano go, czy stawia na ludzi młodych. Odpowiadał wtedy, że nie. Że Polkowice stawiają na wszystkich. Że ma to być miejsce zarówno dla młodzieży, jak i dla seniorów, dla młodych małżeństw i dla osób w średnim wieku.

  - Rzeczywiście, jesteśmy nawet trochę rozpieszczani przez nasze władze. W mieście jest wiele imprez kulturalnych, każdy może wybrać coś dla siebie - zauważa Łukasz Kowalski, mieszkaniec Polkowic.
  Twierdzi, że mimo kryzysu mieszkańcy mają sporo powodów do dumy.
  - Kto inny na Dolnym Śląsku mógł wydać pół miliona złotych na imprezę sylwestrową? - pyta Łukasz Kowalski.

  Nie może więc specjalnie dziwić, że w Polkowicach trudno znaleźć kogoś, kto chciałby zmienić miejsce zamieszkania.
  - Spędziłem tu pół życia i chcę tu zostać. Nie wyobrażam sobie lepszego miejsca - dodaje Łukasz Kowalski.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polkowice the best

   grodowianka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Polkowice gora

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ząbkowice Śląskie

   Ząbkowiczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 19

   Wszystkim powinno zależeć na tym, aby czuć sie w swoim mieście dobrze. W naszym mieście dzieje się lepiej, niż kiedyś i jestem zadowolony z tego wyniku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   złe wskazniki

   k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 28

   Jako świdniczanin wypowiem się subiektywnie, ale w tym samym tonie to marszałek. Wskaźniki i ich wagi macie do bani. Długo mieszkałem we Wrocławiu, służbowo często jestem w pozostałych wymienionych...rozwiń całość

   Jako świdniczanin wypowiem się subiektywnie, ale w tym samym tonie to marszałek. Wskaźniki i ich wagi macie do bani. Długo mieszkałem we Wrocławiu, służbowo często jestem w pozostałych wymienionych miastach.

   Do porównania wziąłem jednak Ząbkowice, które mają 6 miejsce i które bardzo lubię. Wygląda na to, że główne różnice między tymi miastami na niekorzyść Świdnicy i po przeliczeniu na liczbę mieszkańców to tańsze piwo i większa ilość urzędów czynna po 16:00. Pozostałe są znikome albo Świdnica ma lepsze wskaźniki.

   Generalnie o ile ilość kin, basenów, czy wykrywalność przestępstw pasuje do tematu "przyjemność życia" o tyle fakt, że w jednej miejscowości zapłacimy miesięcznie za 6m2 wody 6 zł więcej, albo za psa 10 zł mniej, czy za piwo 0,5 zł więcej ma się nijak. Nikt nie wziął pod uwagę, że te o kilkadziesiąt zł wyższe koszty życia w większym mieście są niczym przy o wiele większych wynagrodzeniach. Wiele innych czynników też ominięto, więc Panowie z gazety, ranking do poprawki.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fakt!

   legniczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 26

   Legnica w ostatnich latach zaczęła się zmieniać. Powstały nowe centra handlowe, markety, nowe budynki, fabryki, osiedla, zaczęto remontować kamienice, rozbudowuje się Stadion,remontuje ulice no i w...rozwiń całość

   Legnica w ostatnich latach zaczęła się zmieniać. Powstały nowe centra handlowe, markety, nowe budynki, fabryki, osiedla, zaczęto remontować kamienice, rozbudowuje się Stadion,remontuje ulice no i w końcu wzięto się za Zakaczawie i postanowiono wybudować obwodnicę wschodnią, która będzie strategiczną trasą w mieście ale i w regionie.
   Nareszcie wzięto się również za remont legnickiego zamku, który ma stać się turystyczną wizytówką miasta.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TANDETA!

   rgt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 11

   Popatrz na Legnicę! Tutaj to już całkiem wyszła tandeta. W tym mieście żyje się lepiej niż w Jeleniej Górze (która nie ma nawet galerii) czy Wałbrzychu(gdzie jest duże bezrobocie) a wyszło gorzej!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   a4 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 23

   Jakoś mnie to wcale nie dziwi. Najbogatsze miasta to i najlepiej się w nich żyje. Nic dziwnego, że są wyżej w rankingu niż np. Lwówek Śląski. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie wszystko było...rozwiń całość

   Jakoś mnie to wcale nie dziwi. Najbogatsze miasta to i najlepiej się w nich żyje. Nic dziwnego, że są wyżej w rankingu niż np. Lwówek Śląski. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie wszystko było przeliczane na jednego mieszkańca. Wtedy chyba łatwiej byłoby pokazać gdzie pojedynczemu człowiekowi żyje się najlepiej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Anonimowy

   Spoxman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 30

   W Polkowicach mieszka jakiś Łukasz Kowalski?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo