Ambulans dla dzieci trafi do Wałbrzycha

  Ambulans dla dzieci trafi do Wałbrzycha

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Około 15-20 stycznia trafi do Wałbrzycha ambulans neonatologiczny. Dotychczas na Dolnym Śląsku były zaledwie karetki wyspecjalizowane w przewozie ciężko chorych dzieci.
  Neonatologiczna karetka pogotowia będzie obsługiwała cały teren byłego województwa
  wałbrzyskiego - wyjaśnia Roman Szełemej, dyrektor ds. medycznych Szpitala im.
  Sokołowskiego w Wałbrzychu.
  - Karetka będzie stacjonował przy szpitalu dziecięcym w Wałbrzychu. Tam przygotowaliśmy dla niej już garaż oraz pomieszczenia dla załogi ambulansu.

  Koszt zakupu pojazdu wynosi 250 tys. zł. Kolejne 300 tys.
  zł. kosztuje jego wyposażenie w specjalistyczny sprzęt medyczny, który spełnia najwyższe europejskie standardy. Pieniądze na zakup ambulansu neonatologicznego pochodzą z budżetów wałbrzyskiego szpitala oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

  Karetki neonatologiczne oznaczone literą N, używane są w podobnych sytuacjach jak karetki reanimacyjne. Mają jednak inkubator transportowy i są nimi przewożone noworodki oraz niemowlęta do 1 roku życia. To kolejny dowód na to, że opieka nad noworodkami w regionie jest na coraz wyższym poziomie. Niedawno o nowoczesne urządzenia, warte prawie 300 tys. zł wzbogacił się szpital Latawiec w Świdnicy.

  Sprzęt kupił urząd marszałkowski, który od ubiegłego roku prowadzi program poprawy jakości leczenia na położnictwie i neonatologii. W tym roku przeznaczył na ten cel prawie 6 mln zł. Kupiono m.in.: respiratory dla noworodków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama