Podsumowanie roku 2009 w Jeleniej Górze

  Podsumowanie roku 2009 w Jeleniej Górze

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Plusy: galerie, euro z UE, teatr. Minusy: korki, pusta strefa, sport.
  Jeśli jeleniogórzanie oczekiwali, że 2009 rok będzie przełomowy, to zawiedli się. Bo fajerwerków nie było. Ale nie było także żadnych większych wpadek i kompromitacji (czytaj przyłapania samorządowca na jeździe po pijanemu czy łapówkarstwie).

  Pozyskanie przez Jelenią Górę 123 mln zł unijnych dotacji to największy plus minionego roku. Dzięki temu w 2010 roku rozpocznie się m.in. budowa obwodnicy południowej miasta, kontynuowany będzie remont Teatru Zdrojowego w Cieplicach, rozpocznie się rewitalizacja parku Zdrojowego. Są także pieniądze na modernizację budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz obiecane są fundusze na termy cieplickie.

  Budowa galerii handlowych w Jeleniej Górze to drugi ubiegłoroczny plus. Po wielu perypetiach powstała Castorama, trwa budowa Pasażu Grodzkiego, w planie jest powstanie kolejnych trzech galerii handlowych. Jeleniogórzanie nareszcie nie będą jeździć na zakupy do innych miast.

  Przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego Jeleniej Góry z Warszawą. Tu duży plus dla mieszkańców i samorządowców za wspólną akcję i naciski na Polskie Koleje Państwowe.
  Duże zmiany w szkołach jeleniogórskich. Prawie wszystkie są ocieplone, mają nowe okna i dachy. Powstały boiska, nowe pracownie komputerowe i internaty.

  Dobre kulturalne wydarzenia: Spotkania Teatralne, Krokus Jazz Festiwal, powstanie sceny kabaretowej.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama