Ważne
  Lubin: Park pogrąży unijną dotację?

  Lubin: Park pogrąży unijną dotację?

  AAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mimo że lokalny plan rewitalizacji, zakładający m.in. odnowienie ulic Odrodzenia i 1 Maja oraz parku Wrocławskiego, został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów z urzędu marszałkowskiego, część radnych i pracownicy magistratu twierdzą, że Lubin może nie dostać unijnej kasy.
  Dlaczego? - Radni uchwalili program w czerwcu. Teraz wykreślili z budżetu jedno zadanie, czyli park. Przez to możemy stracić ponad 5 mln zł dotacji - mówi Krzysztof Maj, rzecznik prezydenta. - Istnieje zagrożenie, że przez wyrzucenie jednego zadania przepadną pieniądze dla całego, lokalnego programu rewitalizacji.

  Przewodniczący rady miejskiej, który złożył wniosek, by wykreślić park z budżetu na 2010 rok, uspokaja.

  - Zadania z lokalnego programu rewitalizacji to nie jest jeden wniosek, ale kilka oddzielnych - mówi Marek Bubnowski. - Nie ma zagrożenia dla innych zadań. Brakuje pieniędzy na oświetlenie, na komunikację, nie możemy teraz wydawać 17 milionów złotych na park.
  Szef rady dodaje, że dowodem na to jest fakt, iż sejmik rozpatrywał poszczególne wnioski osobno.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo