Tadeusz Luty: Dziecko dorosło, ja mogę odejść

  Tadeusz Luty: Dziecko dorosło, ja mogę odejść

  były przewodniczący rady nadzorczej spółki EIT+

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jestem jednym z ojców założycieli EIT+. Pomagałem się jej rozwijać i walczyć o poważne fundusze na inwestycje i prowadzenie badań.
  Z prof. Tadeuszem Lutym, byłym przewodniczącym rady nadzorczej spółki EIT+, rozmawia Jerzy Wójcik

  We worek zrezygnował Pan z przewodniczenia radzie nadzorczej EIT+. Skąd taka decyzja?

  Rozważałem złożenie rezygnacji przez ostatnie pół roku. Chciałem wybrać moment, w którym spółka stanie się całkowicie samodzielna. Uznałem, że właśnie do tego doszło.

  Co to oznacza?

  Jestem jednym z ojców założycieli EIT+. Pomagałem się jej rozwijać i walczyć o poważne fundusze na inwestycje i prowadzenie badań. Po wielu zawirowaniach, do których nie chcę już wracać, ostatecznie wszystko się udało. W międzyczasie zmienił się układ udziałowców i spółka potrzebuje nowej rady nadzorczej. EIT+ porównałbym do dziecka, które właśnie dorosło i nie potrzebuje już mojej pilnej opieki.

  Nie jest Panu przykro, że to Pana własna uczelnia żądała, by Pan ustąpił ze stanowiska?

  Nie potrafię tego zrozumieć. Mogę tylko powiedzieć, że zawsze działam dla dobra wrocławskiego środowiska naukowego, a przecież dobro środowiska powinno także oznaczać dobro Politechniki Wrocławskiej.

  Co będzie teraz robił profesor Tadeusz Luty?
  Sugeruje pan, że działanie w radzie nadzorczej to było moje jedyne zajęcie? (śmiech). Nic się nie zmienia. Prowadzę badania naukowe i zajęcia ze studentami na Politechnice, działam w wielu międzynarodowych instytucjach naukowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama