Wrocław: Niegospodarność w agencji

  Wrocław: Niegospodarność w agencji

  MAR

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przeszło 20 mln zł miał stracić Skarb Państwa na działalności dwóch byłych dyrektorów wrocławskiego oddziału Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa.
  Do sądu kilka dni temu wpłynął akt oskarżenia. To jeden z wątków śledztwa, dotyczącego nieprawidłowości przy sprzedaży gruntów po byłych PGR-ach.

  Na ławie oskarżonych zasiądą cztery osoby z dawnego kierownictwa oddziału Agencji: dwaj byli dyrektorzy Wiesław D. i Waldemar S., były główny księgowy oddziału Stanisław K. i były wicedyrektor Jerzy K. Grozi im do 10 lat więzienia. Oskarżenie dotyczy umów Agencji ze spółką Ton AGRO. Była to firma w większości należąca do Agencji. Utworzono ją po to, żeby przejmowała od Agencji atrakcyjne grunty, załatwiała formalności związane z odrolnieniem i sprzedawała po wyższej cenie.

  W rzeczywistości firma Ton Agro była tylko pośrednikiem sprzedającym grunty rolne. Co więcej, dostawała od Agencji większe prowizje niż rynkowe ceny podobnych usług. Przykład: za sprzedaż ziemi we Wrocławiu i Miękini zamiast 1,4 mln zł Ton Agro uzyskała ponad 8 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama