Wrocław: Magistrat zapłaci za lepszy sprzęt dla dziecięcych...

  Wrocław: Magistrat zapłaci za lepszy sprzęt dla dziecięcych szpitali

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  200 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania życia najmłodszych, m.in. nowoczesnych inkubatorów i pomp infuzyjnych, dostały od miasta wrocławskie kliniki ginekologiczno-położnicze i oddziały dziecięce.
  Skąd ten nagły zastrzyk gotówki?
  - Przy podsumowywaniu wydatków na koniec roku okazało się, że w budżecie naszego wydziału na 2009 r. zostały pieniądze. Wspólnie z prezydentem zastanawialiśmy się, na co te oszczędności przeznaczyć - przyznaje Anna Szarycz, dyrektor wydziału zdrowia w urzędzie miejskim.

  Po rozmowach z konsultantami wojewódzkimi różnych specjalizacji i lekarzami magistrat zdecydował przeznaczyć gotówkę właśnie na sprzęt ratujący życie wcześniaków i chorych noworodków.


  Statystyki dotyczące umieralności noworodków na Dolnym Śląsku są fatalne. Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w naszym województwie umiera przy porodzie i w pierwszych dniach życia najwięcej dzieci w kraju (ponad 9 na tysiąc urodzonych).

  Specjaliści od dawna wskazują, że wiele dzieci można by uratować dzięki fachowej aparaturze.
  Ważne są też badania kobiet w ciąży. Rok temu magistrat dał 400 tys. zł na stworzenie ośrodka szybkiej diagnostyki prenatalnej, który działa w klinice przy ul. Dyrekcyjnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama