Świebodzice: Nowe mieszkania na święta

  Świebodzice: Nowe mieszkania na święta

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Siedemnaście rodzin ze Świebodzic tuż przed świętami dowiedziało się, że zostały im przyznane mieszkania. Do wyremontowanych i jeszcze pachnących świeżością lokali wprowadzą się lada dzień.
  W budynku przy Al. Lipowych w Świebodzicach mieściło się kiedyś pogotowie. Ireneusz Zyska, zastępca burmistrza, tłumaczy, że miasto wiele lat temu dostało go od powiatu.
  - Przez następne kilka lat stał i niszczał. W tej kadencji podjęliśmy decyzję o przystosowaniu go do potrzeb mieszkalnych i przydzieleniu osobom oczekującym na listach - wyjaśnia.W budynku jest 12 mieszkań komunalnych oraz pięć socjalnych. Dwa są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, mają osobne wejścia z parteru, z podjazdem, wewnętrznymi przesuwanymi drzwiami.

  Jedno będzie mogło przydzielić Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. Mogą na nie liczyć osoby wychodzące z domu dziecka lub rodziny zastępczej.
  Pozostałe mieszkania zostaną przydzielone osobom z listy oczekujących na lokale do remontu. Remont kosztował budżet miasta prawie 2,5 miliona złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama