Ważne
  Niepełnosprawny ma się wynieść w Sylwestra

  Niepełnosprawny ma się wynieść w Sylwestra

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Szczawno-Zdrój już rozwiązało umowę najmu. Lokator dostał spadek i nie należy mu się mieszkanie.
  W trudnej sytuacji znalazł się Eugeniusz Skarupa, wybitny niepełnosprawny sportowiec i działacz społeczny z Wałbrzycha. W Sylwestra, do godziny 10, ma opuścić mieszkanie w Szczawnie-Zdroju.
  - Wszystko zaczęło się 2,5 roku temu, kiedy zmarła moja mama. Siostra, brat i ja dostaliśmy w spadku po 1/3 domu w Szczawnie. Gmina uznała, że mam gdzie mieszkać i w 2008 roku wypowiedziała mi umowę najmu mieszkania - tłumaczy Skarupa.
  Gmina oparła się na przepisach, według których osobie mającej prawo do lokalu nie należy się mieszkanie od miasta.

  Skarupa odwoływał się i przedłużono mu czas na opuszczenie lokalu. Twierdzi, że spadek był niechcianym prezentem. Do domu, gdzie mieszka teraz jego siostra z rodziną, nie ma zamiaru się wprowadzać.
  - Nie mam tam osobnego mieszkania. Są dwa i trzech spadkobierców, a właściwie już dwóch, bo niedawno zrzekłem się na rzecz brata praw do części nieruchomości - wyjaśnia Skarupa. Nie zmieniło to jednak sytuacji. Ma opuścić gminny lokal w Sylwestra. - Nigdzie się stąd nie ruszę, bo nie mam dokąd pójść - zapowiada.
  Skarupa: Nigdzie się stąd nie ruszę, bo nie mam dokąd pójść
  Sytuacja wydaje się dramatyczna, chociaż Tadeusz Wlaźlak, burmistrz Szczawna-Zdroju twierdzi, że odkąd pełni swoją funkcję, czyli od prawie 12 lat, nie eksmitowano jeszcze w Szczawnie ani jednej osoby, mimo że były do tego podstawy.
  - Jestem jednak przekonany, że Eugeniusz Skarupa działa nieetycznie i niemoralnie - mówi.
  Urszula Burek, zastępca burmistrza tłumaczy, że ich zdaniem zrzeczenie się spadku było próbą obejścia prawa. - Nieudaną, bo zgodnie z przepisami ubieganie się o lokal z gminy nie przysługuje nie tylko osobie, która ma tytuł prawny do zajmowania innego lokalu mieszkalnego, ale także, kiedy była właścicielem nieruchomości i przeniosła własność na inną osobę - wyjaśnia.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   eksmisja?

   Eugeniusz Skarupa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 53 / 45

   Zamiast być dumnymi z faktu posiadania takiego Mieszkańca, to władza miasteczka Szczawno Zdrój gnoi Eugeniusza Skarupa, dla którego niejednokrotnie grano hymn Polski, gdy zdobywał dla kraju medale....rozwiń całość

   Zamiast być dumnymi z faktu posiadania takiego Mieszkańca, to władza miasteczka Szczawno Zdrój gnoi Eugeniusza Skarupa, dla którego niejednokrotnie grano hymn Polski, gdy zdobywał dla kraju medale. Tak komentują znajomi z Polski, którzy nie chcą nawet znać szczegółów.
   Czas na aktualności! Po trzech latach bez prawa do jakiegokolwiek mieszkania sąd w Wałbrzychu orzekł eksmisję, jednak pod warunkiem przydzielenia lokalu socjalnego. Burmistrz nie bardzo wiedząc co z tym fantem zrobić, przekształcił rękami radnych obecny lokal na lokal socjalny i Skarupa zostaje w tym samym mieszkaniu. Dla ciekawości należy dodać, że walkę ze Skarupą toczy burmistrz Szczawna Zdroju – ostatnio Tadeusz W., któremu z prokuratorskiego oskarżenia grozi 10 lat więzienia.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo