Bielawa: 13 milionów złotych na inwestycje

  Bielawa: 13 milionów złotych na inwestycje

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Blisko 13 milionów złotych pozyskała Bielawa w 2009 roku na inwestycje ze środków zewnętrznych. Jest to o 9 milionów złotych więcej niż udało się zdobyć w poprzednim roku.
  Najwięcej pieniędzy miasto zdobyło na inwestycje drogowe. Ponad 3 miliony złotych Bielawa otrzymała na przebudowę tzw. starej części obwodnicy, czyli ulicy gen. Władysława Sikorskiego. Podobną kwotę udało się zdobyć na budowę pierwszej drogi wewnątrz nowej części obwodnicy. Połączy ona Aleję Jana Pawła II z ulicą Wojska Polskiego.

  Prawie 2 miliony złotych miasto pozyskało na remont koryta potoku Bielawica, a około 1,5 miliona złotych na remonty w placówkach oświatowych. Pieniądze umożliwiły między innymi wykonanie remontów dachów, wymianę okien, przystosowanie budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także przeprowadzenie remontów bieżących.

  Największym projektem edukacyjnym, na który miasto pozyskało środki unijne w 2009 roku, jest program o nazwie Wesołe Przedszkole. Unia dofinansowała go w kwocie 700 tysięcy złotych. Projekt zakłada utworzenie dodatkowych oddziałów przedszkolnych, a także wprowadzenie nowych form zajęć dla dzieci. Program realizowany jest w każdym przedszkolu

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama