Ważne
  Nagrody za prace magisterskie o Świdnicy zostały przyznane

  Nagrody za prace magisterskie o Świdnicy zostały przyznane

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jak studenci widzą Świdnicę i co chcieliby w niej zmienić? Pomysłów mieli sporo. Opisywali tożsamość regionalną świdniczan, zagospodarowanie przestrzenne oraz wykorzystanie walorów miasta w turystyce.
  Projekt pod hasłem "Napisz o Świdnicy" miał zachęcić studentów do napisania pracy magisterskiej o Świdnicy.
  - Chcieliśmy poznać świeże spojrzenie ludzi na strategię miasta, ich propozycje rozwoju, pomysły na współpracę ze społecznością lokalną, czy też sięganie do historii - tłumaczy Wojciech Murdzek, prezydent miasta. - Nasza oferta była korzystna dla dwóch stron: studenci mogli przygotować pracę nie po to, by została odłożona na półkę, a my ich najciekawsze pomysły będziemy chcieli wcielać w życie - zapewnia prezydent.

  Te najlepsze zostały też nagrodzone. Pierwsze miejsce i nagroda w wysokości 10 tys. zł dla Joanny Ozóg za pracę "Tożsamość regionalna mieszkańców Zachodnich Ziem Odzyskanych - na przykładzie Świdniczan", drugie miejsce, nagroda w wysokości 5 tys. zł dla Magdaleny Kulikowskiej za pracę "Studium krajobrazowe miasta Świdnicy", a trzecie miejsce i nagroda w wysokości 3 tys. zł dla Jakuba Curyla za pracę "Krzyże pokutne powiatu świdnickiego, jako atrakcje turystyczne".

  Wyróżnienia i nagrody po 500 zł otrzymali: Urszula Gądek za pracę "Śląskie Kościoły Pokoju w dialogu kulturowym", Elżbieta Podgórska za pracę "Projekt ochrony i wyeksponowania walorów trasy Kolei Doliny Bystrzycy" oraz Marek Urbanowski za pracę "Projekt koncepcyjny obwodnicy
  miasta Świdnica".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo