Dzierżoniów: Będzie jeden bilet

  Dzierżoniów: Będzie jeden bilet

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Z końcem roku skończy się chaos komunikacyjny w powiecie dzierżoniowskim. Chodzi głównie o dwa rodzaje biletów, które dziś obowiązują na liniach autobusowych w Dzierżoniowie, Bielawie, Pieszycach, Piławie Górnej i Niemczy.
  Gminy te podpisały porozumienie i od nowego roku organizacją komunikacji w całym powiecie zajmie się jedna gmina - Bielawa.

  Pasażerów czekają spore zmiany. Najważniejsza - nie będzie już dwukolorowych biletów, które sprawiały wiele problemów podróżującym. Teraz pasażerowie kasują bilet czerwony lub niebieski, w zależności z usług którego z dwóch obsługujących linie w powiecie przewoźników korzystają.
  - Sami się w tym gubimy, a co dopiero ktoś przyjezdny - narzekają pasażerowie.

  Od 1 stycznia na wszystkich liniach wprowadzony zostanie jeden rodzaj biletu i, co ważne, ceny za przejazdy na głównych trasach nie zmienią się. Zanosi się także na stopniową wymianę taboru na nowocześniejszy. Gminy chcą kupować rocznie co najmniej dwa autobusy. Znikną również linie nr 3 i 4, jeżdżące pomiędzy Dzierżoniowem a Bielawą.
  - Zadania tych linii przejmą na siebie linie 1 i 2, co pozwoli na obniżenie kosztów - mówi Łukasz Masyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielawie.

  Udogodnieniem dla pasażerów ma być też wprowadzenie systemu sprzedaży biletów moBILET. Umożliwia on rozliczanie przejazdów komunikacją miejską za pomocą telefonu komórkowego. Za moBILET-y nie będą pobierane żadne dodatkowe opłaty: pasażer poniesie jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z internetem. Gmina będzie chciała również kupić biletomaty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama